VEKTORA'DAN HABERLER

Vira Servis Saha Uygulaması

Vektora CRM Yazılım Geliştirme ekibi tarafından Vestel Çağrı Merkezi için geliştirilen ve mobil uygulama özelliği taşıyan Servis Saha Uygulaması "VİRA", EMEA ayağındaki birinciliğinin ardında, DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ödülünü de aldı.

9 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen ve çağrı merkezi sektörünün en iyi projelerinin yarıştığı 2018 CONTACT CENTER WORLD ödülleri “En İyi Teknoloji İnovasyonu” kategorisinde dünya birincisi olan “VİRA” toplamda 17 global proje arasında dünya birinciliğine hak kazandı.

Vira Servis Saha Uygulaması, Vestel Yetkili Servis Teknisyenlerinin kurulum, arıza gibi hizmetleri verirken kullandıkları SAP Fiori ve Google Android ile hybrid geliştirdiğimiz mobil bir uygulamadır.

Vestel Yetkili Servis Teknisyenleri; cep telefonlarına kolaylıkla indirebildikleri bu uygulama ile, kendilerine atanmış işleri anlık olarak takip edebiliyor; müşteri bilgilerini kullanarak FCT sunucu üzerinden müşteri ile iletişime geçebiliyor, hizmet verecekleri ürünün teknik detay ve dokümanlarını görüp, garanti işlemlerini yapabiliyorlar. Hizmet sırasında yapılan işlemleri girip, gerekli ise yedek parça stoklarını kontrol ederek, yedek parça siparişi verebiliyorlar. İşlemleri tamamlandıktan sonra, uygulama üzerinden elektronik imza alıp, hizmet fişlerini dijital ortamda saklayıp, müşteri talebine göre mobil yazıcı yardımıyla fiziksel çıktı basıp müşteriye teslim edebiliyorlar.

Vektora CRM Yazılım Geliştirme ekibi tarafından geliştirilen Vira Servis Saha Uygulamasının bir önemli özelliği de internetin çekmediği ortamlarda da işlem yapılabilmesine imkân sağlaması. Ülkemizin dağlık ve kırsal bölgelerinde teknisyenler aynı kalitede hizmet sunmaya devam edebiliyorlar.  

GPS bilgisinin düzenli olarak alınarak teknisyenlerin, yetkili servis ekranlarından anlık takip edilebilmeleri, hizmetin müşteri adreslerinde verildiği bu takip sayesinde, sistem üzerinden teyit edilebilmesi gibi özellikler ise uygulamanın en inovatif yanları arasında yer alıyor.

Çağrı Merkezi Sektörünün en iyi projelerinin yarıştığı CONTACT CENTER WORLD organizasyonunda dünya birincisi olan Vira Servis Saha Uygulaması, kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde, teknisyenlerin işlemini tamamlaması için bastığı tık sayısını %35 azaltarak, zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Projenin başlamasıyla birlikte teknisyen memnuniyet oranında 2 kat artış yaşandı. Bir işlemin sistem üzerinden kapanma oranlarında ise ciddi bir hız artışı yaşanırken, hata oranlarında da ortalama 4 kat azalma yaşandığı tespit edildi. 

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım