Predictive Analytics

Predictive Analytics

SAP Predictive Analytics, kuruluşların büyük veri kümelerini analiz etmelerini ve gelecekteki sonuçları ve davranışları tahmin etmelerini sağlamak için tasarlanmış SAP'den iş zekası yazılımıdır. Örneğin, SAP Predictive Analytics, öngörülemeyen fırsatları tespit etmek, müşterileri daha iyi anlamak ve gizli riskleri ortaya çıkarmak için tahmini analitik modeller oluşturarak büyük veri ve Nesnelerin İnterneti hakkında bilgi sahibi olabilir.


Ancak, bir tahminleme modeli oluşturmadan önce, analistler veriyi analitik motorların işleyebileceği bir formata dönüştürmelidir. Geleneksel tahminleme, komut dosyaları ve algoritmalarının manuel olarak geliştirilmesi sonucunda verinin uygulanmasıyla oluşturulurdu. Bu genellikle teknik olarak zor, sıkıcı ve hataya eğilimli olan bir süreç içerirdi. Konusunda uzmanlaşmış bir kadro tarafından geliştirilen SAP Predictive Analytics ise süreci otomatikleştirmeyi ,iş kullanıcılarını ve veri analistlerinin tahmini modeller oluşturmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

SAP Predictive Analytics ile kullanıcılar, açık kaynaklı istatistiksel programlama dilinde yazılmış ve önceden oluşturulmuş algoritmalar aracılığıyla verileri analiz edip görselleştirebilir ve daha sonra karmaşık analiz yapmak için modelleri grafiksel olarak zincirleyebilir. SAP Predictive Analytics’in geliştirilmiş özellikleriyle kullanıcılar aynı zamanda manuel modelleme olmaksızın veriyi analiz etmesine yardımcı olabilecek veri hazırlama, tahmin modelleme ve puanlama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Güncellenen SAP Predictive Analytics bu özellikleri tek bir çatıda birleştirmektedir. Kullanıcı dostu arayüzüyle kullanıcılar ister manuel oluşturulan kurgular aracılığı ile ister hazır algoritmik modeller aracılığı ile  tahminleme yapabilmektedirler.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım