Vektora Cozum

SAP CLOUD PLATFORM

SAP Cloud Çözümler Nedir?

Akıllı ERP olarak adlandırılan ve “Dijital Dönüşüm” konseptiyle gelişen SAP Cloud Çözümler temel olarak işletmelerin herhangi bir donanım veya veri merkezine yatırım yapma ihtiyacı olmadan bir bulut platform üzerinde ERP yazılımını barındırmasını sağlar.

SAP Cloud Çözümler, kullanıcıların  internet üzerinden verilerine, uygulamalara ve hizmetlere erişebilmelerini sağlar. Bulut sabit disk ve sunucular gibi maliyetli donanımlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve kullanıcılara her yerden çalışabilme olanağı sağlar. SAP Cloud Çözümler, SAP HANA veritabanı üzerinde çalışan SAP Cloud Platformu üzerinde çalışır.

SAP Cloud Platform; akıllı, yenilikçi bulut uygulamalarını oluşturmak, geliştirmek ve yönetmek için temel platform hizmetleri ve birçok farklı servisleri sağlayan bulut tabanlı kurumsal hizmet platformudur (PaaS). Uygulamalar üzerinde, istediğiniz esneklik ve kontrole olanak sağlamaktadır. İşletmeler SAP Cloud Platformda Big Data; IoT; Machine Learning vb. hazır uygulamaları kullanabilmektedirler.

Neden SAP Cloud Çözümler?

 • s4 hana hakkında

  Kolay Kurulum: SAP Cloud çözümler, sabit disk ve sunucular gibi maliyetli donanımlara olan ihtiyacı ortadan kaldırılması ile kullanıcıların her cihazdan 7/24 sisteme erişilebilmesini mümkün kılar.

 • s4 hana ozellik

  Uygun Maliyet: SAP Cloud çözümler, abonelik modeli avantajı ile donanım ve IT maliyetlerinin düşürülmesini sağlar.

 • neden s4 hana ozellik

  Kusursuz Tek Mimari: SAP Cloud çözümlerde, tüm sistemler, tüm katmanlar, tüm altyapı, tüm destekleyici ve koruyucu yazılımlara sahiptir.

 • neden s4 hana

  Esneklik: SAP Cloud çözümler, ihtiyaca göre hızla ölçeklendirme ve güncel SAP yazılımları ile, sunucu yönetimini kolaylaştırmanızı sağlar.

SAP Cloud Çözümler Hakkında Merak Edilenler

 • S/4HANA Cloud
 • SAP Hybris
 • SAP Success Factors
 • Concur
 • SAP Integrated Business Planning
 • SAP Cloud Analytics
 • SAP Ariba
 • SAP Cloud fo Customer (C4C)
 • SAP Fieldglass

Doğru bulut kurulumunu belirleyip, en iyi çözümü seçmek kapsamlı bir süreçtir.
SAP Cloud Çözümler, sunduğu Esnek Bulut Lisanslama ve OPEX finansal model avantajları ile buluta geçiş operasyonu daha kolay bir hale getiriyor.

Öncelikle şirketinizin analizini iyi bir şekilde yapmalı ve neye ihtiyacınız olduğunu kesin olarak belirlemelisiniz.  Şirket ihtiyacını belirlendik sonra, Cloud ERP içerisindeki bileşenlerin entegre olmasına dikkat edilmelidir. Kurumsal performans yönetimi (EPM), Tedarik Zinciri Yönetimi ve Müşteri Deneymi (CX) gibi önemli bağlantı noktaları entegre biçimde çalışabilmelidir. Son olarak, üçüncü parti uygulamaları ile desteklemeniz gereken yetersiz EPM çözümlerine dikkat etmelisiniz.

separator
vektora icon

Hızlı Kurulum

Hızlı kurulumu, otomasyon ve yönetim kolaylığı sayesinde, kuruluma ve ölçeklenmeye ilişkin her türlü riskin minimuma indirilmesine olanak tanır.

vektora icon

Gerçek Zamanlı Veri Yönetimi

Tüm iş süreçlerinizi birbiriyle entegre edebilir, gerçek zamanlı verileri eyleme dönüştürebilir ve çalışanların üretkenliğini arttırır. 

vektora icon

Maliyet Avantajı

Altyapı, uygulama, bakım ve iyileştirmelerle ilgili önemli maliyetleri ortadan kaldırılmasını sağlar.

SAP Cloud Platformu Farklı Kılan Özellikler

On-Demand Extension: Bulutta çalışan mevcut SAP çözümlerine bulutta çalışan eklenti uygulamalar geliştirme.


On-Premise Extension (Hybrid Solution): On Primede çalışan mevcut SAP çözümlerine bulutta çalışan eklenti uygulamalar geliştirme.


New Solution: İşletmelerin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak, onlara çeviklik kazandıracak bulutta çalışan yeni uygulamalar geliştirme.


SAP Cloud Platform, bu 3 senaryo ile beraber; farklı altyapıların birbirleri ile entegrasyonlarını desteklemekle beraber entegrasyon sırasında gerekli bağlantı ve güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır.

SAP ve üçüncü parti yazılımlar  ile bağlantı kurabilmek için; API Management, Cloud integration, Cloud Connector, Odata Provisioning, Smart Data Integration vb.gerekli teknolojiyi kendi bünyesinde barındırır.
 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım