Vektora Cozum

SAP ERP

SAP ERP

Kurumsal Kaynak Planlaması bir organizasyonun tüm veri ve proseslerinin tek bir noktada entegre edildiği ve işletmelerde kullanılması gereken kaynakların (işgücü, malzeme vb.) en efektif şekilde kullanılmasını sağlayan yönetim sistemidir. SAP ERP sistemleri, entegrasyonu gerçekleştirebilmek için, organizasyon genelinde bulunan çok sayıdaki fonksiyonlardan elde ettiği verileri depolamak amacıyla birleştirilmiş veritabanı kullanmaktadır.

Kurumların iş süreçlerinin tüm temel işlevlerini (üretim, tedarik, satış, finans ve İK) tek bir yazılım sistemi üzerine entegre edilerek yönetilmesini sağlayan kurumsal iş yönetim çözümü SAP ERP, bir işletmenin, üretim, ulaştırma, dağıtım, stok, muhasebe ve faturalama gibi işlemlerini kontrol eder.

ERP yazılımları ayrıca bir işletmenin, satış, pazarlama, ulaştırma, listeleme, üretim planlaması, envanter yönetimi, kalite yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi birçok ticari faaliyetini kontrol etmesine yardımcı olur.

Yeni Nesil ERP S/4HANA nedir?

SAP S/4HANA, tek bir geleneksel sistemden son kullanıcılara gerçek zamanlı olarak etkin karar verme desteği sağlayan yeni nesil akıllı bir ERP çözümüdür. Detaylı bilgi için SAP S/4HANA sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SAP ERP Zaman Tüneli

SAP, 1979 Yılında R2 versiyonu ile başladığı süreçte 1992 yılında R3 versiyonuna geçerek günümüzde kullanılmakta olan ürünlerin temelini oluşturdu.

Bu temelin ismini ağırlıklı Web uygulamalarını ekleyerek 2004 yılında SAP ERP olarak değiştirdi.

Şubat 2015 yılında duyurusu yapılan SAP S/4HANA R/3’ten bu yana SAP dünyasındaki en büyük gelişme olarak tanımlanmaktadır.

Sahip olduğu bellek teknolojisi sayesinde, en büyük verileri bile kısa sürede analiz edebilme işlevine sahip olmakla beraber, dijital dünyada işletmelerin ihtiyaç duyduğu sadeliği sunan çok değerli bir araçtır.

SAP ERP ile S/4HANA Arasındaki Farklar Neledir?

Yenil nesil SAP ERP çözümü S/4HANA, temelinde SAP ERP ile aynı işlevlere sahiptir. HTML5 tabanlı Fiori adında yepyeni bir arayüze sahip olan S/4HANA, iş süreçlerinin hızlandığı, verilerin tek bir çatı altında toplandığı SAP HANA veri tabanı sayesinde, hızlı karar verme süreçlerini desteklemek için gerçek zamanlı analitikler sunar. 

S/4HANA; işletmelerin gerçek zamanlı olarak çalışabilmeleri felsefesi üzerine geliştirildiğinden, ERP ve Veri Ambarı işlemlerini aynı sistemde gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir. 

Bellek içi teknolojisi sayesinde, veriyi diskler yerine ana bellekte depolayan S/4HANA daha hızlı kararlar almanıza, bellek içi sistemiyle gerçek zamanlı analitikleri izlemenize ve verileri anlık almanıza aracı oluyor. S/4HANA, daha az depolama alanı, daha kısa yedekleme süreleri ile donanım maliyetleriniz ve işletme harcamalarınızın azalmasını sağlar.

SAP ERP Hakkında Merak Edilenler

SAP ERP’nin yeni nesil ERP çözümü olan S/4HANA temelinde SAP ERP ile aynı işlevlere sahip olmasına rağmen iş süreçlerinin hızlandığı, verilerin tek bir çatı altında toplandığı SAP HANA veri tabanı sayesinde, hızlı karar verme süreçlerini desteklemek için gerçek zamanlı analitikler sunar. 

Esneklik, hız ve ileri teknolojinin sunduğu tüm avantajları tek bir platformda buluşturan S/4HANA implementasyonu kapsamlı bir süreçtir. Mevcut SAP ERP sisteminizi S/4HANA’ya( Brownfield) çevirmek ya da sıfırdan bir proje yapmak ( Greenfield ) geçiş senaryoları bulunmaktadır. Vektora olarak gerçekleştirdiğimiz 10’un üzerinde SAP S/4HANA projesi ile yeni ERP sisteminize geçiş konusunda size hizmet vermeye hazırız.

Öncelikle HANA platformuna sahip olunmalı, sonrasında ise mevcut sistemdeki verinin depolanıp depolanmayacağına karar verilmelidir. Sistem kullanımı S/4HANA’nın işlevselliğine uygun olmalı ve Gateway ile Fiori uygulamasına geçişte, mevcut kullanıcı rollerine güncelleme yapılmalıdır.

separator
vektora icon

Hana platformu ile gelen hız avantajı

Veriyi gerçek zamanlı yöneten sistemi ile daha hızlı kararlar almanıza, bellek içi sistemiyle gerçek zamanlı analitikleri izlemenize ve verileri anlık olarak almanızı sağlar.

vektora icon

Büyük Veri, IoT, Makine Öğrenmesi ve Bulut bilişime hazır altyapısı

Makine öğrenmesi ile güçlendirilmiş AI teknolojisini kullanma yeteneğine sahip olmakla beraber, büyük veriye kolay erişim sağlar ve bulut bilişime hazır altyapısı ile geçiş sürecini kolaylaştırır.

vektora icon

Fiori ekranları ile kullanıcı dostu yeni arayüz yapısı

Fiori’de oluşturulan basit ve sade ekranlarla entegre bir kullanıcı deneyimi sunar. Hareket halindeki kullanıcıların mobil cihazları üzerinden anında karar vermenizi sağlar.

SAP ERP Ön Analiz

Teklifimizi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

İLETİŞİM
Vektora Ön Analiz

WEBINAR

BAŞARI HİKAYELERİ

vektora basari hikayesi Flokser Kimya SAP S/4HANA Başarı Hikayesi

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri Flokser Kimya ile SAP S/4HANA dijital dönüşüm projesi 4 ay gibi kısa bir sürede canlıya geçti!

vektora basari hikayesi Eczacıbaşı SAP S/4HANA Projesi Başarı Hikayesi

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri ile hayata geçirdiğimiz, Türkiye’nin en önemli dijital dönüşüm projelerinden biri olan Vitramax Projesi; SAP S/4HANA, C/4HANA ve BW/4HANA gibi yeni nesil SAP uygulamalarını içeriyor.

vektora basari hikayesi Kale Grubu SAP S/4HANA Projesi Başarı Hikayesi

SAP Kalite Ödüllerinde ‘Business Transformation’ kategorisinde Bronze ödülün sahibi Kale Grubu Dijital Dönüşüm Projesini,  Kale Holding IT Direktörü Murat Erez başarı hikayesi videosunda anlattı.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım