Santral İzleme

Santral İzleme

 

Vektora tarafından geliştirilen Santral İzleme uygulaması, mobil cihazlar ve SAP Gui ekranları ile entegre çalışarak bütün enerji santrallerinin raporlarını tek bir ekran üzerinde doğru veriler ile daha kolay ve fonksiyonel bir şekilde  yönetimi  , raporlanabilmesini sağlamak amacıyla  geliştirilmiştir.

Tasarlanan ekran üzerinde kişi google maps üzerinde tüm santrallerini ve o santrallerin içerisinde türbünlerini görebilmektedir. Anlık olarak her santralin verileri ekranda otomatik olarak güncellenmekte ve santraller arası geçisler kolaylıkla takip edilebilmektedir. Her santralin haritadaki konumunu görmek ve KPI değerlerini takip edebilmek için  fonksiyonel kokpit ekranı da ürün olarak geliştirilmiştir. 

 

ÇÖZÜM ÖZELLİKLERİ

  • Enerji Santrali İzleme kokpitin de enerji santrallerinin türüne göre Google maps appi üzerinde lokasyonların gösterilmesi ve santral ile ilgili verilerin ekranda belirli aralıklarla yenilenerek gösterilmesi.
  • Harita olarak Google haritası kullanılmıştır. Bu kütüphane fioriye entegre edilmiştir.
  • Google maps kütüphanesi kullanılarak harita üzerinde belirli lokasyonlar da hareketli resimler gösterilerek, bu lokasyonlara belirli oranlar da yakınlaştırma işlemi ile detaylı olarak gösterim sağlanmıştır.
  • SAP ui5 kütüphanesi içerisindeki KPI nesneleri kullanılmıştır. Ve bu grafikler belirli değerler ile doldurularak, raporlar oluşturulmuştur.
  • Hava durumu, rüzgar hızı vb. bilgiler dışarıdan herhangi bir servisle okunmuş ve google maps özellikleri ile ekranda gösterilmiştir. 
  • Ekran  hem tabletde hem bilgilsayarda hem de televizyon ekranında responsive olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Ekrandaki her KPI görseli 15 saniyede bir yenilenecek şekilde servisten okunmuş ve görsel olarak ekranda gösterilmektedir.
  • IoT sensörleri vasıtasıyla veriler anlık olarak bu ekran da gösterilmektedir. 
  • Rüzgar yönü verileri kullanılarak ekran üzerin de KPI raporu içerisinde rüzgarın yönü görseli  dinamik olarak gelen veriye göre güncellenerek gösterilmektedir.

Başarı Hikayeleri

Flokser Kimya SAP S/4HANA Başarı Hikayesi

Devamı için Tıklayın...

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Vitramax SAP S/4HANA Projesi Başarı Hikayesi

Devamı için Tıklayın...

BRİSA SAP BW/4HANA Projesi Başarı Hikayesi

Devamı için Tıklayın...
webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım