Analytics Cloud

Analytics Cloud

SAP Dijital Boardroom

Yönetim kurulu ve yönetim toplantılarını kolaylaştıran SAP’nin yeni çözümü SAP Dijital Boardroom, dinamik görsel yapısıyla kritik analiz aşamasında işletmelere uçtan uca şeffaflık sağlar. Analiz alanlarına göre gerçek zamanlı veri entegrasyonu sayesinde çevik karar mekanizması oluşturan SAP Dijital Boardroom, dinamik görsel içerikleri ile tek tıkla detaylı ve şeffaf analiz ortamı oluşturur.

SAP Analytics Cloud for Planning

Planlama çözüm portföyüne yenilikler getiren SAP Analytics Cloud for Planning, son kullanıcı ve planlayıcı üzerine odaklanan bulut tabanlı planlama hizmetidir (SaaS). SAP HCP desteği ile hızlı ve çevik uygulamaları sayesinde kullanıcılara  kapsamlı iş birliği ortamı sağlayan SAP Analytics Cloud for Planning, planlama ve analiz süreçlerini bütünleştirerek planlama ve raporlama uygulamalarını tek çözümde buluşturur.

Planlama ve raporlamayı efektif bir şekilde birleştirirken SAP Analytics Cloud for Planning; SAP HANA in-memory teknolojisinden, SAP Analytics Cloud’un analitik yetilerinden, bulut tabanlı yapısından ve mobil entegrasyon kolaylığından beslenir. Geliştirilmiş SAP HANA entegrasyonu sayesinde SAP Analytics Cloud for Planning planlayicilarin analizleri sırasında muhasebesel değişikleri on-the-fly gerçeklestirip işlemelerini sağlar.

Kolaylaştırılmış planlama imkanlarıyla SAP Analytics CLoud for Planning, girişi yapılan tüm verilerin karakteristik değerlerine göre otomatik ayrıştırılmalarını sağlar. Hybrid senaryo seçenekleri sayesinde SAP BPC ile entegre planlama imkanı sunan bu yeni çözüm, planlama sırasında özelleştirilmis dağıtım ve hesaplama özelliklerini içerir.

SAP Analytics CLoud Predictive Forecasting

SAP Analytics Cloud; akıllı veri keşfi ve simülasyonu, zaman dizilerinin tahminlenmesi (forecasting), R görselleştirmeleri ve algoritmaları özellikleriyle ileri analitik olanaklar içerir. Akıllı veri keşfi ve simülasyonu özelliğiyle veri erişimini ve görselleştirmesini kolaylaştıran SAP Analytics Cloud, ileri analitikler için temel oluşturur.

R kod entegrasyon özelliğiyle ile SAP Predictive Analytics’e benzer tahminleme imkanları sunan bu çözüm, gelişmiş kullanıcılara open-source R kod kurgulama imkanıyla geniş perspektifli tahminleme algoritmaları oluşturmalarını sağlar. SAP Analytics Cloud’un tahminleme özellikleri sayesinde bir kullanıcı, bazı veriler üzerinde bir zaman dizisi grafiği oluşturabilir ve tek tıkla “hızlı” ve “gelişmiş” tahminler oluşturabilir. Doğru istatiki tahminlere ulaşmak için SAP Analytics Cloud geçmiş verilerden beslenir. Oluşturulan zaman dizileri için tahminleme sonuçlarını geliştirmek isteyen kullanıcılar, çıktıların tahmin dönemlerinin sayısını değiştirebilir ve “gelişmiş” tahminlerin doğruluklarını arttırmak için ek girdi değişkenleri de belirleyebilir.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım