E-Mutabakat

E-Dönüşüm Çözümleri

E-Mutabakat

e-Mutabakat kurum ve şirketler arasındaki borç-alacak, hesap hareketleri ve bakiyelerinin elektronik ortam aracılığıyla gönderilmesini ve mutabakat sürecini hızlandırmaya yarayan BA-BS mutabakatları ve cari hesap mutabakatları için geliştirilmiş bir web uygulamasıdır. 

Ticari süreçlerini dijitalleştirerek mutabakat işlemlerini hızlandırmak ve maliyet tasarrufu sağlamak isteyen tüm müşteriler e-Mutabakatı kullanabilir. Bununla beraber, GİB mevzuatı gereği, bilanço esasına göre defter tutan ve 5.000 TL’yi aşan mal veya hizmet alım/satışlarını Ba-Bs Bildirim Formu ile bildirmek zorunda olan tüm mükellefler e-Mutabakatı kullanmakla yükümlüdür.  e-Mutabakat ile, çalıştığınız firmalarla mutabakatlarınızı posta, telefon ya da faksla değil, elektronik olarak yapabilir hem zaman kazanın hem de geri dönüş oranını artırabilirsiniz.

e- Mutabakat'ın Avantajları Nelerdir?

- Hızlı 
Telefon, posta, faks trafiğine son verin, mutabakat süreçlerini hızlandırın

- Anlık Kontrol 
Detaylı raporlama ile giden mutabakat mektuplarınızın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı bilgisine kolayca sahip olun. 

- Daha Kolay
Mutabakatlarla ilgili uyuşmazlıkları sistem üzerinden çözmenin, tamamlanan ve onaylanan mutabakatları portaldan kontrol etmenin rahatlığını yaşayın. 

- Ekstre Karşılaştırma
Ekstreleri çok kısa sürede karşılaştırarak, mutbakat farklarını kolayca tespit edin. 

- Hatırlatma 
Cevap vermeyen firmalar, otomatik olarak tekrar e posta gönderilmesini sağlayın 

- KEP ile Entegrasyon 
Gönderilerinizi KEP sistemi üzerinden yaparak, giden mutabakat mektuplarının ve gelen cevapların resmi olmasını sağlayarak, tüm gönderilere göre dönüş alın. 
 

 

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım