Kurumsal Performans Yönetimi

Kurumsal Performans Yönetimi

Kurumsal Performans Yönetimi, işletme performansını iyileştirmek amacıyla kurum genelinde performans izleme sürecidir. Kurumsal Performans Yönetimi, birçok kaynaktan gelen verileri entegre eden ve analiz eden bir sistem içerir. Bu kaynaklar bahsedilen ortamlarla sınırlı olmamakla birlikte veri ambarlarını,  dış veri kaynaklarını,  iş zekası çözümlerini, lokalde tutalan veri setlerini ve e-ticaret sistemlerini içerir. EPM'nin genel amacı, istenen hedeflere ulaşmak için yürütmeniz gereken girişimlere tahsis etmek zorunda olduğunuz kaynakları eşleştirmektir. Kurum genelinde performans takibini sağlamak için bir sisteme ve bu hedeflere ulaşmak için ilerledikçe ince ayar (fine tuning) yapmanızı sağlayan analizlere ihtiyacınız vardır.

SAP BPC

SAP İş Planlama ve Konsolidasyon (BPC) aracı, bir organizasyondaki tüm operasyonel ve finansal faaliyetleri desteklemek için kullanılır. SAP BPC, kuruluşunuzdaki iş tahmini, planlama ve konsolidasyon faaliyetlerini otomatikleştirmeye ve düzenlemeye yardımcı olur. Kullanıcının What-If analizlerini destekleyerek doğru kararlar vermelerini sağlayan SAP BPC, senaryo tabanlı planlama özelliği ile planlama sürecinin kurumsal stratejilere uyumluluğunu arttırır. Son kullanıcılar ve planlayıcılar için gelişmiş iş birliği ortamı sunan SAP BPC, planlama döngü süresini minimalize eder. SAP NetWeaver, Microsoft Platform ve SAP BPC for SAP BW4/HANA seçenekleri bulunduran SAP BPC kurum genelinde hızlı planlama döngüleri, pürüzsüz iş birliği, takip edilebilir iş akış süreçleri, tahminli analiz ve öneri ortamı ,konsolidasyon ve gelişmiş uygunluk (compliance) sağlar.

FS-PER (Performance Management for Financial Services)

Tamamıyla SAP HANA platformu üzerinde çalışan SAP’nin yeni EPM çözümü SAP Finansal Hizmetler için Performans Yönetimi çözümü, kısacası SAP FS-PER, büyük veri barındıran finansal maliyet süreçlerini SAP HANA platform desteği ile hızlı bir şekilde en detay kırılımlara kadar dağıtılmasını sağlar. SAP FS-PER, SAP HANA platformu sayesinde kullanılan verinin on-the-fly işlenme özelliği ile maliyetleri detaylı bir şekilde ayrıştırmanızı ve ayrıştırılmış maliyetlerin analizleri için on-the-fly özelliği ile üst maliyet kalemleriyle birleştirmenizi sağlar. Bir başka deyişle, maliyet hesaplama modelinizi kurgularken analiz için alt grup tanımlamanız gerekmez. Bunu raporlama sırasında gerçekleştirebilirsiniz.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım