Eğitim ve Toplantı Yönetimi

Eğitim ve Toplantı Yönetimi

 

SAP HR modülünün alt modüllerinden biri de eğitim ve toplantı yönetimidir. Bu modülün en temel amacı diğer HR gelişim modülleri ile birlikte, firmaların personel gelişimlerinin daha sistematik ve etkin bir şekilde sağlanması ve yönetilmesine uygun platformu sağlamaktır.

Eğitim ve toplantı yönetimi aracılığı ile eğitimlerin listelendiği bir eğitim kataloğu yaratılır. Katalogdaki eğitimlere ait oturumlar, isteğe bağlı olarak, tek seferli ya da düzenli periyodlarda gerçekleştirilecek şekilde ayarlanabilir. Eğitimler, firmaların kendi içerisinden kişiler ya da dış kaynak eğitmenler tarafından verilebilir. Toplantının düzenleneceği yerden, toplantıda kullanılacak malzemelere kadar her türlü detay birer kaynak olarak sistem içerisinde yönetilebilir. Eğitimlere ilişkin ön kayıt/kesin kayıt/yer değiştirme/iptal gibi farklı katılımlar personeller tarafından gerçekleştirilebilir. Gerçekleştirilecek eğitimlerin personele hangi konularda katkı sağlayacağı gibi bilgiler her bir eğitim içerisinde tutulabilir. Eğitimlerin düzenlenmesinin ve katılımın gerçekleştirilmesinin ardından, hem eğitmen, hem de katılımcılar karşılıklı olarak birbirlerini değerlendirebilir. Ek olarak, eğitimin personellere sağladığı nitelikler de, katılımcının performansına bağlı olarak otomatik bir şekilde personel sicil kaydına işlenebilir.

Neden Önemli ?

Eğitim ve toplantı yönetimi içerisinde, düzenlenen eğitimlere ve kullanılan kaynak türlerine bağlı maliyet  hesaplaması yapılabilmektedir. Bu sayede firmaların eğitim bütçesi de planlanabilmekte ve bütçeye bağlı olarak sunulan eğitimlerin planlamasında değişiklikler yapılabilmektedir.

Eğitim ve toplantı yönetiminin diğer SAP modülleri ile entegrasyonu bulunmaktadır. Bu sayede, bu modül içerisinde yönetilen verilerin belirli bir kısmı SAP içerisinde farklı noktalara ulaşabilmektedir.

 

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım