Vektora Cozum

SuccessFactors

SAP SuccessFactors Nedir?

İnsan Kaynakları, şirketlerin ve kurum kültürünün sürdürülebilirliğinde belirleyici rol oynuyor. Çalışan yönetimi, işe alımlar ve çalışan yetkinliklerinin geliştirilmesi gibi pek çok zorlu adımı barındıran İK süreçleri, şirketlerin hacmi ve çalışan sayısı arttıkça daha da zorlayıcı olabiliyor. Bu durumda pek çok sorunun yanıtsız kalması kaçınılmaz oluyor: 

SAP BW/4HANAÇalışanlar iş hedeflerini ve stratejilerini nasıl belirliyor ve nasıl uyguluyor?

successfactors-iconÇalışanlar potansiyellerini kullandıklarını veya geliştirebildiklerini düşünüyor mu?

successfactors-iconÇalışanlar ile yöneticiler arasında sürekli geri bildirimi ve ileri beslemeyi sağlayacak bir platform bulunuyor mu?

successfactors-iconÇalışanlar, niteliklerine uygun görevler alıyor mu?

successfactors-iconŞirketler mevcut çalışanların yetkinliklerini nasıl ölçümlüyor?

successfactors-iconÇalışanlar takdir edildiklerini ve motive olduklarını hissediyor mu?

successfactors-iconGelişimin ilerlemesi ve iş değerinin artırılması konusuna performans süreçlerinin etkisi nedir?

successfactors-iconŞirket doğru adayları bünyesine katabiliyor mu?

successfactors-iconŞirket bünyesinde geleceğin liderlerinin kimler olacağı belli mi?

successfactors-iconŞirkete yeni katılan çalışanların etkinliği yeterli mi? Şirket, işten ayrılma oranını düzenli olarak izleyebiliyor ve tekrarlanan işe alımların maliyetlerini öngörerek önlem alabiliyor mu?

successfactors-iconŞirketin oryantasyon süreçleri çalışanlar için verimli oluyor mu?

successfactors-iconDeğişen insan kaynakları stratejileri doğrultusunda, şirketler globaldeki iyi uygulama örneklerini biliyor ve iç süreçlerine uyumlu hale getiriyor mu?

Profesyonel bir yapı için bu sorulardan en az bir tanesini yanıtsız bırakmak bile, sürdürülebilirliği riske atmaya yetiyor. İnsan Kaynakları Yönetimi için doğru araçların kullanılması ise tüm bu soruların yanıtlanmasına, potansiyelin daha etkin kullanılmasına ve şirkete daha fazla fayda sağlanmasına yardımcı oluyor.

SAP SuccessFactors ile İK Süreçlerindeki Tüm Sorular Çözüm Buluyor

Bugün dünyanın 148 ülkesinde yer alan, 6.850'den fazla global şirket ve 150 milyon kullanıcının tercih ettiği SAP SuccessFactors, teknoloji çağına dinamik kadrolarla entegre olmak isteyen profesyonel yapılar için, insan kaynakları süreçlerini uçtan uca yönetmeyi sağlayan bulut tabanlı İK çözümleri sunuyor. Dünyanın en büyük pazar payına sahip ERP sistemi SAP’nin geliştirdiği SAP SuccessFactors, bulut tabanlı çalışarak gerçek zamanlı uçtan uca insan kaynakları yönetimi imkanı sağlıyor. 

SAP SuccessFactors çözümü, şirketlerin hedeflerine ve ihtiyaçlarına özel olarak seçilebilen modülleri ile SAP Gold Partneri olan Vektora’nın 15 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi bakış açısı birleşerek İK alanında etkin kararlar alınmasını kolaylaştırıyor. 

Sanko Holding, Türk Kızılay, Kyocera,Trendyol, Beymen gibi Türkiye’nin kendi alanında en büyük şirketlerine ve yurtdışında birçok şirkete SAP SuccessFactors projelerinde çözüm ortaklığı yapan Vektora, 15 yılı aşkın deneyimiyle ve proje tecrübesiyle öne çıkıyor. 

 

İhtiyaca Özel Entegre Edilebilen SuccessFactors Modülleri

Personel seçimi ve işe yerleştirmeden, çalışanların işe başlama ve işten çıkış süreçlerine, performans değerlendirmelerinden, eğitim, yedekleme ve gelişime, ücret yönetiminden özlük yönetimine, kadar uzanan insan kaynaklarıyla ilgili tüm süreçler, SAP SuccessFactors'ün sağladığı bulut çözümleriyle kolaylıkla yönetilebiliyor. E-eğitim sayesinde çalışanların tüm eğitim kayıtları tutulabiliyor, online ve sanal eğitimlerle çalışanların gelişimine katkı sağlanıp, çeşitli testlerle ölçümleme yapılabiliyor. Yedekleme ve gelişim yönetimi ile şirketin başarısında kilit rol oynayan çalışanların kimler olduğu ölçülebiliyor. Öte yandan SAP SuccessFactors'ın mobil uygulamaları destekleyen yapısı sayesinde, yöneticiler ve şirket çalışanları mobil cihazlar üzerinden mekandan bağımsız ve gerçek zamanlı olarak uygulamalardan yararlanabiliyorlar.

successfactors-analitik

İşe alma sürecini organize eder. Başvurudan mülakat ve teklife kadar tüm sürecin hızlı, verimli ve etkili şekilde tamamlanmasını sağlar.

Gelişmiş analizler sayesinde de, en doğru adaylara ulaşılmasını ve bu adayların en doğru zamanda şirket bünyesine dahil edilmesini kolaylaştırır.

Çalışanların şirket yaşamına adapte olabilmesi için yetkinliklerinin ve gelişim alanlarının belirlenmesine yardımcı olur. Bu modül yardımıyla, çalışanlar daha hızlı adaptasyon sürecine girip, şirkete daha hızlı şekilde katkıda bulunuyorlar. Yönetici,  hoşgeldin mesajı yazabilir, mentor ataması yapabilir. Kontrol listesi oluşturulabilir.  Çalışanın, oryantasyon sürecinde edindiği bilgilerin yeterlilik düzeyini tanımlamaya ve kişinin organizasyona uygunluğunu belirlemeye imkan verir.

Çalışanlar hakkındaki veri ve bilgilerin değerlendirilmesini ve profillerin kategorize edilmesini sağlar. Böylece çalışanlara yönelik daha etkili stratejiler belirlemeye yardımcı olur.

Çalışanların potansiyellerine en uygun hedefleri belirleyerek, performanslarını maksimuma çıkarmayı sağlar. Veri odaklı objektif değerlendirmelerle de performans yönetimine katkı sunar. 

successfactors-oryantasyon

Yetenek açıklarını belirleyerek organizasyonun sürdürülebilirliğini sağlamak için gerekli işgücünün tespit edilmesini sağlar.

Mevcut yeteneklerin devamlılığı için çalışanların yetkinliklerini geliştirmeye yönelik planlar oluşturarak, çalışan verimini yönetmeye ve bağlılığı artırmaya yardımcı olur.

Hem çalışanların yetkinliklerini geliştirmeyi hem de uyumluluk noktasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmeyi sağlar.

Lider yetiştirilmesi, nitelikli eğitimlerle yüksek potansiyelli çalışanların yeni iş fikirleri geliştirmesinin sağlanması ve kimi yasal prosedürlerin kavranması gibi konularda, etkili içerikler oluşturulmasını kolaylaştırır. 

Ücret politikalarının modelleştirilmesini sağlayarak çalışanları motive edecek hedeflerin belirlenmesini kolaylaştırır. Böylece çalışan bağlılığını artırmaya destek olur. 

successfactors-kariyer

Çalışanlar arasında bilgi alışverişini sağlayan bir platformdur. Bir intranet veya şirketin dahili sosyal medya kanalı olarak kullanılır.

Bu sayede şirket içinde kurulan bağlantılar artarak, organizasyondaki tüm üyelerin arasındaki iletişimi güçlendirir. Bilgi paylaşımın kolaylaşması ve karar süreçlerinin hızlanması sağlanır.

Mevcut iş gününün, şirketin gelecek hedefleri çerçevesinde değerlendirilmesine, eksiklerin belirlenmesine ve İK stratejisinin güçlendirilmesine katkı sağlar. Üyeleri gerekli yetkinlikler, deneyim ve verim bazında seçerek, nitelikli ekipler oluşturmaya yardımcı olur.

Çalışanların performanslarını ve kaydettikleri ilerlemeyi değerlendirmeye imkan verir. Elde edilen başarıların ölçümlenmesini sağlayarak iş gücünün daha verimli kullanılmasına olanak verir.

İK süreçlerine dair tüm veri ve belgelerin sunucu bazlı depolanmasını ve arşivlenmesini sağlar. Entegrasyon, dosya transferi ya da SCI (SAP Cloud Integration) yöntemiyle kolaylıkla yapılabilir. 

successfactors-mobilÇözümü mobil cihazlara entegre ederek kullanımı ve erişilebilirliği kolaylaştırır.

Teklif onayları, mülakat değerlendirme, performans hedef görüntüleme ve onaylama, iş talebi onayları, sürekli performans yönetimi, eğitim görüntüleme ve yürütme, profil güncelleme gibi pek çok süreci mobil olarak yürütme imkanı sağlar.  

Neden SAP SuccessFactors?

İnsan kaynaklarına dair iş süreçlerini iyileştirmeye ve yönetmeye yönelik tüm adımları birbirine entegre şekilde yürütmenize ve hedeflerinize uygun stratejiler geliştirmenize yardımcı olan SAP SuccessFactors, mevcut yapılanmanın düzenlenmesinden iş akışında kılavuzluk edecek dokümanlara kadar pek çok konuda destek olarak rakiplerinizden daima bir adım önde olmanızı sağlar.

İş yükünü azaltır, zamandan tasarruf etmenizi sağlar

vektora iconDonanım ve kurulum maliyetlerini ortadan kaldıran bulut tabanlı İK çözümleri, insan kaynakları departmanlarının şirket içi IT departmanlarına bağlılığını azaltarak, insan kaynakları üzerindeki iş yükünü azaltır ve zaman tasarruf sağlar.

Böylelikle insan kaynakları departmanının şirket bünyesinde üstlendiği stratejik ortaklık daha verimli hale gelir. 

İK süreçlerini uzaktan anlık olarak yönetmenize yardımcı olur

vektora iconSuccessFactors mobil uygulaması ile çalışanlar ve yöneticiler izin talebi, izin onay süreci, hedeflerin mobil üzerinde kontrol edilmesi, güncellenmiş durum raporu sunulması, şirket içi çalışanların iletişim bilgilerine ulaşılması gibi İK süreçlerini, internete bağlanabildikleri her yerden kontrol edebilirler.

Çalışan verimliliğini artırmanıza destek olur

vektora iconSAP SuccessFactors, oryantasyon sürecinden yetenek yönetimi ve iş gücü planlamasına, performans yönetimi için ihtiyaç duyulan tüm çıktıları veri odaklı olarak sunar. Böylece şeffaf, adil ve hesap verebilir bir insan kayağı yönetimine imkan verir.

Doğru yürütülen İK süreçleriyle hem çalışanların hem de organizasyonun beklenti ve ihtiyaçları analiz edilir. Böylece, çalışan verimliliği profilinin niteliği ve verimliliği artarken, şirket içi yapının sağlıklı temellere dayandırılması sağlanır. 

İhtiyacınız olan hazır raporlama formatlarına 7/24 erişim imkanı sunar

vektora iconSuccessFactors dünya üzerindeki, 30 milyonun üzerindeki kullanıcısı ve 4 binden fazla şirketin etkileşimiyle toplanan geri bildirimlerin ve şirket içi best-practise’lerin paylaşılmasıyla sürekli güncellenen hazır bir içerik kütüphanesi sunar.

Böylece sektörel bazlı hazır iş tanımlarına, 2000’i aşkın akıllı hedeften oluşan hedef kütüphanesine, insan kaynakları süreçlerinde kullanılan talep, onay, izin gibi hazır iş akışlarına kolayca erişilebilir.

Değer kazandıracak iş gücünü bünyenize katmanızı sağlar

vektora iconSAP SuccessFactors, profesyonel yapıların ve kurum kültürünün devamlılığında belirleyici olan insan kaynağı hakkındaki kritik kararların en doğru şekilde alınmasına yardımcı olur. En yetenekli adayların bulunması, bağlılığın artırılması ve işe alım adımlarının her noktasında yönlendirme yapan SAP SuccessFactors ile, tüm süreç efektif bir şekilde yürütülebilir. Böylece şirket misyonu ve belirlenen hedefler doğrultusunda iş gücünde saptanan ihtiyaçların doğru adaylar ile karşılanması sağlanır.

SAP SuccessFactors ile ilgili merak edilenler

SAP ve SAP dışı uygulamalar arasında veri entegrasyonuna imkan sağlayan SAP Cloud Integration, SuccessFactors entegrasyon süreci oldukça kolaylaştırır. SAP Cloud Platformda geliştirilen tüm uygulamalar, sıfırdan bir entegrasyon sürecine emek ve zaman harcamadan, SuccessFactors ile entegre edilebilir. Ayrıca SuccessFactors tarafından sunulan standart bir çok api ile veri alışverişi yapılabilmektedir.

SAP Cloud Platform ve SuccessFactors’ın aynı veri merkezlerinde bulunması, uygulama hızları açısından büyük avantaj sunar. SuccessFactors ile geliştirilen uygulamalar, dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılabilir.

SAP tarafından SuccessFactors’e yılda 2 kez gelen güncellemeler, tüm müşterilere sunulmakta ve böylece ekstra bir yatırım yapmaksızın, ürün en güncel versiyonu ile kullanılabilir hale gelmektedir. Ek olarak, ürüne gelecek güncellemelerin listesi de önceden şirketler ile paylaşılmaktadır.

SAP SuccessFactors, şirketlere, iyi uygulama örneklerini barındıran, süreç, data ve sistem olarak, uçtan uca entegre bir mimari ve hazır içerikler sunmaktadır. Şirketlerin süreçlerine hızlı bir şekilde adapte olduğu için, proje süreleri on-prem programlara göre daha kısadır.

SAP SuccessFactors modüler bir yapıda olduğu için, herhangi bir önkoşul olmadan, tamamen şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda, tüm şirketlere, istenilen modülden başlama imkanı sunmaktadır.

WEBINAR

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım