İş Zekası

İş Zekası

SAP BusinessObjects BI (SAP BO veya eski adıyla BOBJ), tüm kullanıcılarına analiz imkanı sunan, karar mekanizması destekleyici bir raporlama ve iş zekası (BI) platformudur. SAP BO, kullanıcıların verileri keşfetmesine, analizleri elde etmesine ve analizleri görselleştiren raporlar oluşturmasına olanak tanıyan çeşitli raporlama uygulamalarından oluşur.

SAP BO, raporlama ve analizi basit hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kolay raporlama imkanları sayesinde SAP BO, IT bağımlılığını azaltarak analiz imkanlarını arttırır ve böylelikle hızlı karar mekanizmasının kazanımını sağlar.Sürükle ve bırak işlevlerini kullanan SAP BusinessObjects BI uygulamaları , kullanıcıların çok çeşitli kaynaklardan veri aramasını ve analiz etmesini sağlar. SAP BO, raporlama imkanı sunan iş zekası platformudur, bu nedenle raporlama içerisinde kullanılan veri uygulama düzeyinde depolanmaz, ancak çeşitli arka uç kaynaklardan bütünleştirilir. 
AP BO, kullanım amaçlarına bağlı olarak işlevsellik değiştiren bir dizi raporlama ve analiz uygulamasından oluşur.

Bu uygulamalar şunları içerir : 

  •  Kullanıcıların analizi yapmasına, formatlı raporlar oluşturmasına ve SAP BO üzerinde raporları dağıtmasına veya PDF ya da Excel'e aktarmasına olanak sağlayan Web Intelligence (Webi) 
  •  Bireysel kullanıcılara veya küçük ve orta ölçekli işletmelere (SMB) yönelik bir veri analizi ve raporlama aracı olan Crystal Reports, çesitli veri kaynaklarından faydalanan raporlar kurgulanmasını sağlar. Crystal Reports kullanılarak oluşturulan raporlar; raporlama platformlarından, uygulamalardan ve mobil cihazlardan çevrimiçi ve çevrimdışı seçenekleriyle erişilebilmektedir.
  • Kullanıcıların raporlardan özel panolar oluşturmasına olanak tanıyan bir veri görselleşirme aracı SAP Business Objects" (eski adı Xcelsius) Dashboard. Oluşturulan özel panolar etkileşimli grafikler, göstergeler ve widget'lar içerebilir.
  •  Kullanıcıların çesitli kaynaklardan gelen büyük hacimli verileri araştırmasını ve departmanlar arasında paylaşılabilecek veri görselleştirmelerini oluşturmasını sağlayan self-servis veri keşif aracı olan SAP BusinessObjects Explorer.
  •  Kullanıcıların ilgili iş verilerini bulup analiz etmelerine ve özel etkileşimli kontrol panelleri ve analiz uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan bir self servis veri bulma ve görselleştirme aracı olan SAP Lumira.

SAP Analytics Cloud BI


SAP Analytics Cloud, tüm analiz yeteneklerini tek bir üründe tüm kullanıcılara sunma amacıyla, bulut için SAP tarafından tasarlanan iş zekası hizmet (SaaS) platformudur. SAP HANA Cloud Platform'a (HCP) yüzde yüz entegrasyonu sağlanan SAP Analytics Cloud, analistler ve karar vericiler için bulut tabanlı ortamda tek bir platform üzerinde görselleştirmeyi, planlamayı ve tahmin etmelerini sağlayan iş zekası platformu olarak kendini diğer iş zekası çözümlerinden ayırır. Geleneksel iş zekası çözümleri görselleştirme, planlama ve tahminleme işlevleri için verinin farklı uygulamalar arasında geçis yapmasını gerektirirken, IBCS sertifikalı (The International Business Communication Standards) SAP Analytics Cloud kullanım kolaylığı sağlayan kullanıcı arayüzü ve deneyimi ile kullanıcıların bu işlevleri tek platform üzerinden yürütmelerini sağlar.

SAP Analytics Hub

SAP Analytics Hub; doğru kullanıcılara doğru zamanda, doğru kullanıcıyla birlikte doğru analizlerle daha iyi kararlar vermeleri için SAP ve non-SAP analitiklerini tek bir çatıda birleştirmeyi sağlayan bulut tabanlı iş analitikleri hizmetidir (SaaS). Çeşitli ortamlara dağılmış iş analitiklerine erişimi basitleştiren SAP Analytics Hub, barındırdığı AI ve Machine Learning yetileriyle kullanıcılara çeviklikten ödün vermeden analiz imkanı sağlar. Bireysel analiz imkanlarını arttırmak  adına kullanıcı deneyimi destekleyici özelleştirme (customization) özelliğine sahip SAP Analytics Cloud; AI ve Machine Learning yetileri sayesinde kullanıcıların erişim ve ihtiyaçlarına yönelik analitik çözümlere erişimini kolaylaştırır.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım