İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI

ŞİRKETİMİZİN GELECEĞİNİ ÇALIŞANLARIMIZLA BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Vektora’da hayat, bilgi ve tecrübenin paylaşılmasıyla başlar ve tüm çalışanlarımızın bilgi ve deneyimlerini inovatif projelere dönüştürmesiyle devam eder. Vektora olarak, tüm çalışanlarımıza sürekli kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı yaratıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, bir şirketin geleceği çalışanlarıyla birlikte şekillenir.

İnsan Kaynakları Uygulamaları

Yetenek Yönetimi

Vektora bünyesinde uygulanan Çevik Performans Yönetimi sayesinde, performansa ve potansiyele bağlı olarak yeteneklerinizi belirleyip Vektora Kariyer Mimarisi içerisinde kendinize uygun alanlarda gelişmenizi sağlayacak özel eğitim ve programlar hazırlıyoruz. 

APM - Çevik Performans Yönetim Sistemi

Vektora’da çağın gerekliliklerine uygun ve günümüz ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi uygulamaları hayata geçiriyoruz. Çevik Performans Yönetim Sistemi ile çalışanımıza dinamik, sürekli ve gerçek zamanlı geri bildirim vererek, gelişim süreçlerine daha efektif katkılar sağlamayı hedefledik.

360° Performans ve Geri Bildirim uygulaması; çalışanımızın performansının değerlendirmesinin iki perspektifinden birisi olan, “Hangi tutum ve davranış ile  yüksek performansı yakalarım?” sorusunun masaya yatırıldığı bir çözüm... Performans değerlendirme sistemimizin diğer perspektifi ise; çalışanımızın “Vektora’daki rolüm nedir ve ben ne yaparsam şirketin iş sonuçlarına ve stratejilerine katkıda bulunurum?” sorusunun cevaplandığı OKR – Hedefler ve Kritik Sonuçlar Yönetim Sistemi uygulamasıdır.

360 Derece Geribildirim Süreci; Vektoralılardan beklediğimiz ve onları mesleki olarak üstün başarıya götürecek tutum ve davranışları değerlendirdiğimiz bir platform... İlgili tüm kişilerden alınan geri bildirim ile, çalışanımızın farkındalığını artırıp onları bir adım daha ileriye taşıyacak yumuşak beceri eğitimlerini organize ediyoruz. Ayrıca yöneticilerinin, çalışanlarının gelişimlerine katkı sağlayan ve ortak dili konuşan, doğru bilgi ile geribildirim verebilecekleri bir kaynak oluşturuyoruz.

OKR Hedefler ve Temel Sonuçlar Yönetim Sistemi;

Bizi başarıya götüren hedeflerimizi hep birlikte aynı yönde hareket edecek şekilde çevik ve dinamik bir yapıda takip ediyoruz. Şirket hedeflerini belirli dönemlere uyumlandırıp, buna bağlı kritik sonuçları haftalık/aylık olarak takip ediyoruz. Çalışanlarımıza “doğru zamanda” verilen geri bildirimler ile de ortak hedefte kalmalarını sağlayacak yönlendirmelerde bulunuyoruz.  Böylelikle; çalışanımız bir yandan iş sonuçlarına nasıl etki ettiğinin matematiğini günlük hayatında çözerken, bir yandan da Vektora’nın bütünsel olarak büyüyüp gelişmesine önemli bir katkıda bulunuyor.

Yeni Mezunlarımız için Mentor & Menti Süreci

Yeni mezun çalışanlarımız Vektora’ya dahil olduğu anda kendisine bir Mentor atanır. Mentor, kendisine şirketi tanıması ve işe hızlı adapte olmasını sağlayacak yönlendirmelerde bulunur. Her 15 günde bir yapılan geri bildirim oturumlarında çalışanımıza verilen iş ve/veya ödevlerin üzerinden geçilir ve gelişimi ile ilgili yönlendirmelerde bulunulur. Sürecin sonunda mentor ve menti karşılıklı olarak birbirlerini değerlendirirler. Ayrıca yeni mezunlarımızı, mesleklerine doğru bir başlangıç yapabilmeleri açısından; Güvenli Davranış, Müşteri Odaklı Hizmet Becerilerini Geliştirme, Sunuş Teknikleri gibi yumuşak beceri eğitimleri ile destekliyoruz.

Vektora Yetenek Kampüsü

Geleceğin liderleri olarak gördüğümüz ve üniversiteden yeni mezun olmuş arkadaşlarımız için, Vektora’daki işlerin tanıtıldığı ve çeşitli eğitimlerin verildiği 2 haftalık özel bir program uyguluyoruz. Programı başarıyla tamamlayan yeteneklerimizi de, bünyemize dahil ediyoruz.

İK Etkinliklerimiz

“Eğlenceli Buluşmalar”

Belli aralıklar ile düzenlediğimiz, çeşitli konularda bize ilham veren konuşmacıları davet ettiğimiz ayrıca; eğlenceli, etkili ve kalıcı öğrenme deneyimleri yaşayabilmek amacı ile oynadığımız oyunlar “gamification” ile neşeli geçen etkinliğimiz.

 “Çapraz Oturumlar”

Ekiplerimizin birbirlerini daha yakından tanımaları için yapılan, iş ve projelerin tanıtıldığı sunumların yapıldığı etkinliğimiz... İç iletişimimizi güçlendiren bu uygulama ile ortak sinerjimizin daha da çok artmasını hedefliyoruz.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım