VEKTORA'DAN HABERLER

VEKTORA ve ORS, Büyük Bir Başarıya İmza Attı

"Vektora danışmanlığında gerçekleşen ve üretim sektöründe Türkiye’nin ilk S/4HANA projelerinden olan Ortadoğu Rulman Sanayi SAP S/4HANA ERP Projesi canlı kullanımda!”

Vektora, Ortadoğu’nun ilk, Türkiye’nin tek entegre rulman üretim şirketi olan Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) bünyesinde 2015 yılında başladığı SAP S/4HANA ERP projesini 1 Ağustos 2016itibariyle canlı kullanıma aldı.

Vektora, üretim sektöründeki ilk S/4HANA projelerinden biri olması bakımından büyük önem taşıyan ORS projesini başarıyla hayata geçirerek, tüm SAP ekosistemi için örnek bir projeye imza atmış oldu.

S/4HANA çözümünün SAP tarafından lansmanı yapıldıktan çok kısa bir süre sonra başlayan proje ile ORS’nin, planlamadan üretime, satın almadan satışa, bakım onarımdan kalite yönetimine, maliyet muhasebesinden insan kaynakları yönetimine, veri ambarı ve yönetim raporlamaları ile beraber tüm temel iş süreçlerinin HANA veri tabanı üzerinde çalışması sağlandı.

Vektora ve ORS ekiplerinin özverili çalışmalarıyla başarılı bir şekilde hayata geçirilen proje hakkında açıklama yapan Vektora Genel Müdür Yardımcısı ve Program Yöneticisi Mehmet Demirbaş, Vektora’nın ileriye dönük hedefleri açısından stratejik önemi bulunan ve tüm SAP ekosistemi için örnek bir proje olduğuna inandığı ORS S/4HANA ERP projesini başarıyla sonuçlandırmak için yoğun çaba harcadıklarını, tüm bilgi ve tecrübelerini bu projede kullandıklarını belirtti. Projenin hedefledikleri gibi sonuçlanmasının gurunu yaşadıkları dile getiren Demirbaş, projede yer alan tüm Vektora danışmanlarına ve ORS ekibine teşekkürlerini iletti.

ORS Üretim Planlama Müdürü ve SAP Program Yöneticisi Dr. Alptekin Demiray, projeye başlamaktaki amaçlarının çalışan bir ERP sistemi kurmanın çok ötesinde olduğunu, Türkiye’nin en başarılı ERP uygulamasına sahip olmak ve küresel rakiplerinden daha etkin bir sisteme imza atmak olduğunu, bu hedefi gerçekleştirdiklerine inandığını belirtti. Türkiye’nin en büyük üretim şirketlerinden birisi olarak SAP dönüşümünün kolay olmayacağını bildiklerini, iyi bir yönetim ve başarılı bir ekiple çağın gereklerine uygun, hatta ilerisinde bir sistemi şirketlerine kazandırdıklarını ifade etti. Projenin planlanan bütçede tamamlandığını, şirketin tüm süreçlerinin SAP’de başarıyla kurgulandığını ve bunu yaparken “minimum geliştirme” hedefinden uzaklaşılmadığını, HANA ve Fiori gibi teknolojilerle hızlı ve kullanıcı dostu bir sistemi çalışanlara sunmaktan mutlu olduklarını dile getirerek, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Dr. Demiray, geriye dönüp baktığında projeyle ilgili hiçbir konuda pişmanlık yaşamadığını, danışmanlık şirketi olarak Vektora’yı seçmenin verdikleri en doğru kararlardan olduğunu, Vektora’nın danışmanlık kalitesinin, proje yaklaşımının ve müşteri odaklı yaklaşımlarının kararlarının doğruluğunu perçinlediğini, danışmanları kendi ekibinden ayırmadığını bildirdi. SAP sisteminin ORS bünyesinde gerçekleştirilecek diğer bilgi sistemleri projeleri için temel oluşturacağını, SAP’ye entegre edilecek diğer modül/uygulamalar ile SAP kullanımını şirket bünyesinde daha da üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım