VEKTORA'DAN HABERLER

Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu

Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu

Vektora, 27 Ekim 2016 Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen SAP Forum İstanbul’da Nesnelerin İnterneti (IoT) köşesinde Vektora Fabrika kurgusuyla IoT deneyimi sergiledi.

Vektora’nın Step Teknoloji işbirliğiyle yaptığı çalışmada, içlerinde makine verilerini toplamak için yerleştirilmiş özel yazılımlı çip ve sensörler bulunan üretim makinelerinden toplanan veriler SAP MII ekranına aktarıldı ve SAP Lumira’da raporlandı.

Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnternetinin üretimdeki karşılığını gösteren ve aslında tam karşılığı çok da bilinmeyen bu kavramları bir demo fabrika ortamında anlamlandıran özel çalışma büyük ilgi topladı.

Vektora, IoT demo çalışmasıyla "Altın Sponsor" olduğu SAP Forum İstanbul 2016’da SAP ekosisteminde yepyeni bir çalışmayla yer aldı ve geleceğin teknolojilerine yatırımlarına devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Vektora Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş, konu ile ilgili olarak Wise.TV’ye açıklamalarda bulundu. Demirbaş, “Biz, SAP Forum istanbul 2016’da daha önceki yılardan farklı olarak bambaşka bir konseptle geldik. Vektora Fabrika, fabriklarda kullanılan CNC makinelerden hangi verilerin nasıl ölçülebileceğini ve nasıl değerli verilere dönüşebileceğini canlı bir ortamda göstermesi açısından çok önemli ve üstünde çok emek olan bir projedir. İş Ortağımız Step Teknoloji ile birlikte aylardır üzerinde çalıştık, bu çalışma sonucunda IoT kavramının hayattaki karşılığınıda burada gösterdiğimiz için mutluyuz. Dünyada teknoloji nereye gidiyorsa, Vektora’da oraya yatırım yapıyor” dedi.

SAP Türkiye tarafından desteklenen ve takip edilen çalışma, 4 ay süre ile SAP Türkiye merkez ofisinde sergilenecek.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım