VEKTORA'DAN HABERLER

Vektora, SAP Forum Ankara’daydı

Ankara ve çevre illerden 1400'den fazla katılımcının yer aldığı etkinlikte SAP çözümleri, sunumlar ve başarı hikayeleri konuklara aktarıldı.

SAP Ankara Forum’da, Ortadoğu Rulman Sanayi SAP S/4HANA başarı hikayesi ve SAP SuccessFactors Eğitim Yönetim Sistemi sunumlarımızın gerçekleştiği oturumlarımıza ilgi çok yüksekti.

 

Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS)’nin S/4HANA ile Üretimde Büyük Dijital Dönüşüm

Ortadoğu Rulman Sanayi Üretim Planlama Müdürü Dr. Alptekin Demiray, ORS’nin yaşadığı dijital dönüşümü, ORS’nin SAP’yi tercih etme sebebini, S/4HANA kararı nasıl alındığını, tüm süreçler SAP’ye taşınırken ne tür zorluklar yaşandığını ve bunların üstesinden nasıl gelindiğini, Vektora’nın Türkiye’de üretim sektöründe gerçekleştirdiği ilk S/4HANA projesinin hayata alınmasındaki tüm süreçlerini katılımcılar ile paylaştı. 

ORS Üretim Planlama Müdürü Dr. Alptekin Demiray sunumunda; SAP S/4HANA’nın lansmanında kısa bir süre sonra bu projeye başladıklarını ve baştan beri başarılı bir geçiş süreci yaşayacaklarına inandıklarını, Vektora’ nın ERP deneyimine sahip, kaliteli uzman kadrosuna güvendiklerini ve hedefledikleri gibi sorunsuz bir şekilde projeyi canlıya alındığını belirtti.  Gerçekleştirilen bu projenin ERP sistemi kurmaktan öte Türkiye’ nin en başarılı ERP uygulamasına sahip olmak ve dünya çapındaki rakipler arasında fark yaratmak olduğunu ve bu hedefe ulaştıklarını sözlerine ekledi.

 

İçerikler Lokalde Yönetim Bulutta: SAP SuccessFactors Eğitim Yönetimi

Vektora SAP SuccessFactors Danışmanı Özge Estekin; etkinlikte, içeriklerin lokal sunucularda tutulup, yönetimin bulutta gerçekleştirilebildiği bir eğitim yönetim sistemi olan "SAP SuccessFactors Eğitim Yönetim Sistemi" sunumuyla yer aldı. 

Şirketleri “insanlardan oluşan organizmalar” olarak tanımlayan Estekin, eğitimin ölçülebilir önemini istatistiklerle ortaya koydu. Eğitime yatırım yapmamanın şirketlere ne kadar büyük maliyet getirdiğini fiili rakamlarla ifade etti.

Estekin; bu derece önem arz eden eğitim konusunun sistemlerle nasıl yönetilebileceğini ve sürekli eğitimin çalışanlara sağladığı motivasyonu gözler önüne serdi. Bulut üzerindeki bir eğitim yönetim sistemi olan SAP Success Factors’ün demosu sırasında; yönetimin bulutta, içeriğin ise lokal sunucularda barınabileceğini, özellikle veri hassasiyeti yüksek olan kamu & savunma sanayi gibi sektörlere yönelik olduğunu belirtti.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım