VEKTORA'DAN HABERLER

Vektora AR-GE MERKEZİ Oldu !

Vektora, bugünü ve geleceği için çok önemli bir adımı tamamladı ve resmi olarak AR-GE MERKEZİ oldu.

Vektora AR-GE ve Destek Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş konuyla ilgili;  “Yazılı başvurumuz, savunmalarımız, hakem değerlendirmeleri ve son olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Komisyon  sunumumuzun ardından 13 Temmuz 2017’de resmen AR-GE MERKEZİ olmaya hak kazandık.

AR-GE MERKEZLERİ kapsamı, 5746 numaralı Kanun ile düzenlenen ve bu kanuna bağlı yönetmelikler, tebliğlerle desteklenen bir dizi ön koşullardan, şartlardan, faaliyetlerden ve desteklerden oluşuyor. Arçelik, Vestel, Aselsan gibi firmaların öncülük ettiği bu AR-GE MERKEZİ yapılanmasında bizim de yer alıyor olmamız çok önemli ve özel.

Türkiye’de yaklaşık olarak 560 civarında resmi AR-GE MERKEZİ bulunmaktadır.

Bunlar arasında yaklaşık 55-60 yazılım firması bulunuyor, diğer firmalar ise iletişim teknolojileri, endüstriyel üretim ve savunma sanayisi gibi alanlarda çalışan firmalar yoğunlukla. Tabi ki bizim için yepyeni bir süreç olacak, öğreneceğiz, gelişeceğiz ve geliştireceğiz.

Sonraki adımımız ise bu konuda halihazırda devam eden AR-GE çalışmalarımıza daha da hız kazandırmak ve katma değerli teknoloji ürünleri üretmek olacak” dedi.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım