VEKTORA'DAN HABERLER

KORTEKS SAP BPC Projemiz Canlı Kullanımda

Vektora, Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Başkanlığı ile birlikte bünyesinde yer alan TAÇ, Linens ve Valeron markalarıyla ev tekstilinin lider kuruluşu olan Zorlu Tekstil Grubu markası ve dünyanın en büyük iplik üreticilerinden biri olan  KORTEKS'te gerçekleştirdiği SAP Bütçe Planlama ve Konsolidasyon (SAP BPC) projesini canlı kullanıma aldı.

2016 yılı Nisan ayında başlayan proje kapsamında, Korteks bünyesindeki tüm departmanların ve iş birimlerinin bütçe süreçleri merkezi bir sisteme taşınarak, SAP sistemi ile entegre, standartlaştırılmış ,esnek ve manuel müdahalenin minumum düzeyde olduğu bir bütçe yapısı oluşturuldu. SAP BPC ile oluşturulan bu bütçe yapısı ile Korteks’in 100+ kullanıcısının BPC üzerindesatış planlama ve kapasite dengelemeden malzeme defteri kapanışı ve mali tablolara  kadar gerçekleştirdiği tüm işlemlerin otomatik bütçelendiği ve  kapsamlı bütçe rapolarmalarının yapılabildiği bir projeye imza atıldı.

HEDEF: TÜM GRUP ŞİRKETLERİNİN BÜTÇELERİNİ SAP BPC İLE YÖNETMEK

Zorlu Holding  Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Müdürü Ebru Tecimer ve Proje Yöneticisi  Mehtap Berber İzgü birlikte yaptıkları açıklamada artık daha etkin ve izlenebilir bir bütçe sitemine sahip olduklarını belirttiler ve ileri dönem planlarıyla ilgili şunları kaydettiler: “ Zorlu Tekstil Grubu olarak bütçe projelerinde temel amacımız grup bazında konsolide bütçemizi ve yönetim raporlarımızı sistemden otomatik almak yönündedir. Bu nedenle Korteks BPC projesini diğer grup şirketler için örnek oluşturup yaygınlaştırma için atılan önemli bir adım olarak görüyoruz . İlerleyen süreçte hedefimiz tüm grup şirketlerinin merkezi olarak kurduğumuz BPC üzerinde bütçe süreçlerini yönetmesi ve sonrasında grup bazında konsolide rapor alabilmesidir.”

Tecimer ve Berber, Vektora ile daha önce gerçekleştirdikleri başarılı projelerin yine Vektora’yı tercih etmelerinde etkili olduğunu belirterek Vektora ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundular: “2003 yılından beri birlikte gerçekleştirilen başarılı projeler çalışmalar yaptığımız, başarılı projelere imza attığımız çözüm ortağımızdır. Bilgi Teknolojileri Başkanlığı Bütçe Projesi kapsamında yanımızda bizi tanıyan, süreçlerimiz ve çalışma prensiplerimizi bilen, sektör tecrübesi olan bir çözüm ortağımızın olması projemizin daha kısa sürede etkin bir şekilde tamamlanmasına olanak vermiştir. Daha önce sektörde benzer projeler yapmış olmaları, proje süresince bütçe süreçlerine hakim kadrosu ile yaptıkları doğru yönlendirmeler proje başarımızda etkili olmuştur.”

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım