VEKTORA'DAN HABERLER

Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor

Türkiye’nin Kadınlara En Yakın Duran Yenilikçi Güzellik Markası Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor

Yıllık yaklaşık 80 milyon adetlik üretim hacmiyle, 7 kıtada 100’den fazla ülkede 40.000’den fazla satış noktası üzerinden dünya kadınlarına ulaşan Flormar, dijital dönüşüm projesine Vektora ile başlıyor. SAP S/4 HANA ile, iş süreçleri ve bilgi sistemlerini yeniden tasarlayarak rekabet avantajını artırmayı hedefleyen Flormar, Vektora ekibi ile birlikte projenin başlangıç toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

2003 yılından beri ilk olma özelliği taşıyan pek çok projeye imza atmış Türkiye’nin en büyük teknoloji ve danışmanlık firmalarından biri olan Vektora ile güçlerini birleştiren Flormar, SAP’nin yeni nesil ERP uygulaması S/4 HANA ile, iş süreçlerinde dijital dönüşüm başlatıyor. 1 Ocak 2019 itibariyle canlıya geçmesi planlanan projede satın alma, satış,  üretim, lojistik, dış ticaret, finansal süreçler ve raporlama, yeni nesil ERP uygulaması SAP S/4 HANA platformu üzerinden yönetilecek.

Flormar dijital dönüşüm projesi hedefleri arasında şirket stratejisini destekleyecek şekilde süreçleri ve bilgi sistemlerini bir bütün olarak yeniden tasarlamak, siloları ortadan kaldırmak ve süreç entegrasyonu ile veri bütünlüğü oluşturmak yer alıyor.

Flormar ve Vektora ekibi tarafından düzenlenen proje başlangıç toplantısında konuşan Flormar Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Sistemleri Direktörü Hakan Bulur “ Biz Flormar olarak sürdürülebilir ve karlı büyümemizde rekabet avantajı yaratmak amacıyla Dijital Dönüşüm konusunu stratejik önceliklerimizden biri olarak belirledik ve bu projeyi başlattık. Projenin ilk fazında Vektora ekibiyle birlikte iş süreçlerimizi gözden geçirerek projenin kapsamını belirledik.  Bundan sonraki süreçte tasarım, gerçekleştirme, test ve canlıya geçiş aşamalarıyla devam edeceğiz .” dedi.

Vektora Genel Müdürü Turgay Piyadeoğlu ise “ Bu proje başlangıcıyla, Flormar ile uzun soluklu bir iş ortaklığına adım attık. Yürütülecek olan bu proje aslında sadece bir ERP projesi değil,  Flormar iş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik bir Dijital Dönüşüm Projesi’dir. Vektora olarak Flormar’ın ihtiyaçlarını 15 senedir kazanmış olduğumuz proje yönetimi know- how’ıyla birleştirerek, uçtan uca çözümler sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Vektora Proje Yöneticisi Ezgi Kepenek Aydın yaptığı sunumla, tüm katılımcılara süreç hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayrıca Flormar Mali İşler ve Finans Direktörü Mişel Arditi de toplantıda söz alarak projenin Flormar açısından önemini katılımcılara bir kez daha vurguladı.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım