VEKTORA'DAN HABERLER

ENDA ENERJİ Artık SAP Kullanıyor

Vektora öncü projelerde liderliğini sürdürmeye devam ediyor. SAP’nin yeni nesil dijital transformasyon çözümü S/4HANA projesini enerji sektöründe de başarıyla tamamladı.

1993 yılında kurulan ve başta yenilenebilir enerji kaynakları olmak üzere enerji projeleri gerçekleştiren, üretim santrallerini işleterek enerji ticareti yapan Enda Enerji Holding bünyesinde başlanan SAP ERP projemiz 01 Ağustos 2017’de canlı kullanıma alındı. Proje kapsamında SAP ERP Lojistik, Finansal ve İnsan Kaynakları Uygulamalarının tümü yer alıyor.

Proje, enerji sektöründeki ilk S/4HANA projelerinden biri olarak göze çarpıyor.

26 Aralık 2016’da başlayan S/4HANA Implementasyon projesi SD, MM, PP, PM, QM, FI, CO, HR modüllerini kapsayan ve önemli dış sistem entegrasyonlarıyla bir bütün olarak 01 Ağustos 2017’de canlı kullanıma geçti.

Projeyle ilgili olarak Vektora AR-GE ve Destek Merkezinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş, projenin uzun vadeli ortak vizyon açısından henüz ilk adım olduğunu, Enda Enerji Holding ve paydaşları ile beraber “Enerji 4.0” hedefleri doğrultusunda birçok projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım