SuccessFactors

SuccessFactors

Bu gün dünya üzerinde 4 binden fazla şirkette 30 milyonun üzerinde kullanıcısıyla insan kaynakları süreçlerinin verimliliğini arttırma noktasında kendisini kanıtlamış olan sektörünün lideri SAP’nin bulut tabanlı çözümü SuccessFactors insan kaynakları iş uygulamalarında hizmet veren bir çözümdür.

Neden SAP SuccessFactors ?

Bilindiği gibi günümüzde şirketler kendilerini genç, dinamik kadrolarla donatmak, genç yetenekleri bünyelerine katmak yönünde bir çok yatırım yapmaktadır. Bu noktada şirketlerin değisen süreçlerine hızlı adapte olabilen genç jenerasyona olan ihtiyacı günden güne artmaktadır. Ayrıca günümüzdeki çalışanların iş yerinde kullandıkları uygulamalarda gündelik hayatlarında kullandıkları uygulamalardan izler aradığı gerçegi gözle görülür ölçüdedir.

 

SuccessFactors çözümüyle birlikte şirketler bünyelerindeki yeni jenerasyondan gelen genç yeteneklere daha çok hitap eden bir iş uygulaması sunmaktadır. Öyle ki gerek arayüzü, gerek mobilden kolaylıkla ulaşılabilirliği, gerek gündelik yaşamda kullanılan uygulamalarla entegrasyonu sayesinde, çalışanlar için bir iş uygulaması olmaktan çıkıp, kullanımı kolay, gündelik hayata yakın, internetin olduğu her yerden erişilebilir bir uygulama haline geliyor.

 

SuccessFactors Modülleri

 

Employee Central (Çalışan Profili ve Self Servis

Performans ve Hedefler (Hedef ve Performans Yönetimi)

Ücret Yönetimi

Analitik Raporlama 

Kariyer ve Yedekleme Planlamasi

İşe Alım

Oryantasyon

Öğrenme 

İş Gücü Planlama

Jam (Sosyal Öğrenme Platformu)

Mobil Çözümler

On Premise Entegrasyon Mimarisi


 

AVANTAJLAR

  • Donanım ve kurulum maliyetlerini ortadan kaldıran bulut tabanlı sistem insan kaynakları departmanlarının şirket içi IT departmanlarına bağlılığını azaltarak, insan kaynakları üzerindeki iş yükünü azaltır ve zaman tasarrufu sağlar. Böylelikle insan kaynakları departmanı şirket içerisinde üstlendiği stratejik ortaklık gereksinimlerini daha verimli bir şekilde yerine getirebilmektedir.
  • SuccessFactors çalışanlar arası deneyim farkını ortadan kaldırarak iş uygulamalarına adaptasyonlarını arttırmaktadır.Öyleki işe yeni alınan çalışanlar SuccessFactors uygulamasında mobil bir oyun oynar gibi oryantasyon süreçlerini tamamlayabilmektedir.
  • SuccessFactors mobil uygulamasıyla çalışanlar ve yöneticiler izin talebi, izin onay süreci, hedeflerin mobil üzerinde kontrol edilmesi, güncellenmiş durum raporu sunulması, şirket içi çalışanların iletişim bilgilerine ulaşılması gibi süreçleri internete bağlanabildikleri her yerden kontrol edebilmektedir. Şirkete VPN ile bağlanmak söz konusu bile değildir.
  • SuccessFactors’ün dünya üzerindeki, 30 milyonun üzerindeki kullanıcısı ve 4 binden fazla şirketin etkileşimiyle toplanan geri bildirimler ve şirket içi best-practise’lerin paylaşılmasıyla sürekli güncellenen hazır bir içerik kütüphanesi sunar. Hazır iş aileleri, sektörel bazlı hazır iş tanımları, 2000’i aşkın smart hedeften oluşan hedef kütüphanesi, yetkinlikler, hazır iş akışları, insan kaynakları süreçlerinde kullanılan talep,onay,avans, izin gibi hazır iş akışları bunlardan sadece bazılarıdır. Bu gibi süreçlerin sıfırdan yapılması düşünüldüğünde en iyi uygulamaların hazır bir şekilde gelmesi ve kolay bir şekilde şirketlere kurulumu SuccessFactors’ün en önemli tercih sebeplerinden biridir.
  • SuccessFactors uygulaması kullanıcıların sistemlerini kendi ihtiyaçlarına uygun hale getirebilmesi için çok fazla konfigürasyon seçeneği sunmaktadır. SuccessFactors’ü güçlü kılan, çok fazla hazır sürece cevap veren bir kütüphanesinin olmasıyla birlikte detaylı konfigürasyon noktalarıdır.
  • SuccessFactors Hana Cloud platformda extension yapabilme kabiliyeti sunar. Hana Cloud platformda geliştirilen uygulamalar sıfırdan bir süreç veya SuccessFactors’teki uygulamalara bir eklenti olup olmadığından bağımsız olarak SuccessFactors sisteminde çalıştırılabilir. Hana Cloud platform ve SuccessFactors’ün aynı veri merkezlerinde bulunması uygulama hızları açısından büyük avantaj sağlar. Ayrıca geliştirilen uygulamalar SuccessFactors global markete konulduğunda dünyanın her yerinde kullanılabilir duruma gelir. Süreç implemente etmek isteyen şirketler markette benzer hazır bir uygulama gördüklerinde indirip SuccessFactors üzerinde hemen kullanmaya başlayabilir.

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım