BAŞARI HİKAYELERİ

Kale Grubu SAP S/4HANA Projesi Başarı Hikayesi

Kale Holding’den sayısal verilerle birlikte bahsedebilir misiniz ?

Kale Holding, yapı ürünleri grubunda Avrupa'nın dördüncü; dünyanın ise en büyük 15'inci üreticisi konumundadır. 100 farklı ülkede, 5 bini aşkın çalışanımızla birlikte, yapı ürünleri grubundaki faaliyetlerimize devam ediyoruz. 

SAP’ye geçmenizi sağlayan en önemli noktalar nelerdir ? Bu geçiş sayesinde ne gibi spesifik faydalar sağladınız ?

Kale olarak en temel hedefimiz her şeyden önce sürdürülebilirlik. 20 yıldır kendi uygulama geliştirmelerini yapan bir grup olarak değişen dünyanın getirdiği şartlara uyumu sadece kendi geliştirme takımımız ile yakalamak mümkün olmuyordu. Bu nedenle süreçlerimizi bir iş platformuna taşımaya karar verdik. Dünya genelinde de kabul görmüş bir yazılım olduğu için SAP ile ilerlemeye karar verdik. 
SAP S/4 HANA platformunun sağladığı teknolojik alt yapı sayesinde, herhangi bir entegrasyon gerektirmeden 5 farklı şirketimiz ve 14 ayrı lokasyonumuz arasındaki belge akışını anlık olarak takip edebilir hale geldik. 
Kale büyük bir üretici. Bu nedenle stok ve ambar yönetimi en kritik konularımız arasında yer alıyor. Daha önce ayrı uygulamalarla takip edilen stoğumuzu SAP S/4HANA MM ve WM ile  tek bir yapı üzerinde kontrol edebilir hale geldik. 
Ayrıca Kale Holding ve Vektora iş birliği ile Türkiye’nin ilk embedded TM ( Transport Management ) projesini SAP S/4 HANA canlıya geçişi ile birlikte tamamladık. 

 

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım