Vektora Cozum

VEKTORA BLOG

Basis Nedir ?

SAP Basis Nedir?

Basis, SAP sistemlerinin yönetim platformudur ve var olan tüm SAP sistemlerinin sorunsuz ve tutarlı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Basis’i, tüm SAP mimarisini bir arada tutan ve SAP sistemlerinin kurulumu, konfigürasyonu, versiyon yükseltmeleri, yetkilendirme işlemleri, sistemleri platformlar arası taşıma ve her türlü alt yapısal sorunların temel nedenlerine ulaşıp çözülmesini sağlayan alt yapı teknolojisi olarak da tanımlayabiliriz.

Neden Vektora SAP Basis?

Vektora olarak 15 yılı aşkın süredir pek çok referans projede önemli görevler üstlenen Basis danışmanlık ekibimizle,  müşterilerimizin sistemlerinin güvenliğini, sürekliliğini, performansını ve iş akışlarını etkilemeyecek şekilde yürütmeleri için 7/24 hizmet veriyoruz. Vektora SAP Basis ekibi olarak sertifikalı danışmanlarımızla, maliyet ve performans açısından müşterilerimize en uygun çözümleri sunabiliyoruz. Ayrıca Basis ekibimizin farklı uzmanlık alanları ile ilgili sertifikalara sahip olması konusunda sürekli çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Basis sistem yönetiminde en kritik süreç olan yedekleme senaryoları konusunda müşterimizle çalışarak ihtiyaçların tespitini yapıyor ve en uygun (maliyet ve teknik altyapı anlamında) yedekleme ve sistem kurtarma opsiyonunu devreye alıyoruz. Yedeklemenin, sistem yönetimi anlamında en önemli konu olduğunun bilincindeyiz ve müşterimizle de bu konuyu birlikte değerlendiriyoruz.

Vektora SAP Teknolojileri (Basis) Ekibi olarak neler yapıyoruz?

1 ) SAP Kurulumu ve Proje Desteği

SAP ERP Ailesi, S/4 HANA ve CRM, SRM vb. ürün aileleri

SAP NetWeaver (ABAP ve JAVA tabanlı ürünler)

SAP HANA Veri Platformları,

SAP Bulut Platformları ile Entegrasyon

SAP-dışı Bulut Platformlarına (Azure, Google Cloud, AWS vb.) Sistem Taşıma ve Aktarma Hizmetleri

2) SAP Sistem İzleme

SAP Solution Manager (SOLMAN) ile tüm sisteminizi 7/24 dakikalık olarak izleyebiliyoruz.  Bu sayede sistem hareketlerine göre oluşabilecek hata/arızaları önceden tespit edebiliyoruz.

3) SAP Bakım-Destek

15 yılı aşkın süredir diğer SAP modüllerinde olduğu gibi Basis alanında da, sistemlerin hayatta kalması için gereken bakımlarının sağlanması ve sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlıyoruz.

4 ) SAP Sistem Yönetimi

Deneyimli danışman kadromuz ile; Sistem performans iyileştirmeleri, Sistem Kopyalama, SAP ve Veritabanı Sürüm Yükseltme, 3 rd parti Sistem Entegrasyonları, Üst Birim Yönetimi, Transport-Printer-Job Yönetimi, SAP Kullanıcı Lisanslama vb gibi SAP Uygulama katmanındaki tüm Sistem Yönetimini en efektifve hızlı  şekilde sağlamaktayız.

5 ) Yetkilendirme Projeleri

SAP sistemlerinin doğru ve güvenilir çalışmasının, ilk olarak yetkisiz erişimleri engellemek ve kullanıcılara doğru rolleri atamakla başladığını müşterilerimize anlatıyor ve bu süreçleri yönetmeleri için GRC çözümleri de dahil ileri düzeyde danışmanlık sağlıyoruz.

Profesyonel Bir SAP Basis Hizmeti Almanın Avantajları

Kurumsal ekosisteminiz karmaşıktır ve Vektora SAP Basis ekibi olarak sertifikalı ve konusunda tecrübeli danışmanlarımızla, her konuda profesyonel destek sağlayabiliyoruz.

Profesyonel bir SAP Basis hizmeti alınmadığında, yüksek maliyetli hatalar yapma olasılığı artmakta ve küçük bazı aksaklıklar büyük iş kayıplarına sebebiyet verebilmektedir. Profesyonel SAP Basis hizmeti kapsamında tüm SAP sistemi 7/24 izlenmekte ve olası sorunlar daha sistem etkilemeden çözülebilmektedir.

Profesyonel bir SAP Basis ekibi maliyet anlamında, özel olarak kurulacak bir ekipten daha ekonomiktir ve  maliyet / performans açısından müşterilere en uygun çözümleri sunabilmektedir. 

 

webinar iletişim
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım