Haberler Vira Servis Saha Uygulaması
 
 
 
Vira Servis Saha Uygulaması
24 Mayıs 2018

Vektora CRM Yazılım Geliştirme ekibi tarafından Vestel Müşteri Hizmetleri için geliştirilen Servis Saha Uygulaması "Vira", sektörün en iyi projelerinin yarıştığı, uluslararası 2018 CONTACT CENTER WORLD ödülleri EMEA ayağında, "Best Technology Innovation Internal Solution" kategorisinde birinci oldu. VESTEL’e altın madalya kazandıran “Vira Servis Saha Uygulaması” aynı yarışmanın dünya finalleri ayağına katılmaya da hak kazandı.

Vira Servis Saha Uygulaması, Vestel Yetkili Servis Teknisyenlerinin kurulum, arıza gibi hizmetleri verirken kullandıkları SAP Fiori ve Google Android ile hybrid geliştirdiğimiz mobil bir uygulamadır. Teknisyenler, cep telefonlarına kolaylıkla indirebildikleri bu uygulama ile, kendilerine atanmış işleri anlık olarak takip edebiliyor; müşteri bilgilerini kullanarak FCT sunucu üzerinden müşteri ile iletişime geçebiliyor, hizmet verecekleri ürünün teknik detay ve dokümanlarını görüp, garanti işlemlerini yapabiliyorlar. Hizmet sırasında yapılan işlemleri girip, gerekli ise yedek parça stoklarını kontrol ederek, yedek parça siparişi verebiliyorlar. İşlemleri tamamlandıktan sonra, uygulama üzerinden elektronik imza alıp, hizmet fişlerini dijital ortamda saklayıp, müşteri talebine göre mobil yazıcı yardımıyla fiziksel çıktı basıp müşteriye teslim edebiliyorlar.

Vetora CRM Yazılım Geliştirme ekibi tarafından geliştirilen Vira Servis Saha Uygulamasının bir önemli özelliği de; internetin çekmediği ortamlarda da işlem yapılabilmesine imkan sağlaması. Ülkemizin dağlık ve kırsal bölgelerinde teknisyenler aynı kalitede hizmet sunmaya devam edebiliyorlar.  

GPS bilgisinin düzenli olarak alınarak teknisyenlerin, yetkili servis ekranlarından anlık takip edilebilmeleri, hizmetin müşteri adreslerinde verildiği bu takip sayesinde, sistem üzerinden teyit edilebilmesi gibi özellikler ise uygulamanın en inovatif yanları arasında yer alıyor.

Çağrı Merkezi Sektörünün en iyi projelerinin yarıştığı CONTACT CENTER WORLD  organizasyonunda birinci olan Vira Servis Saha Uygulaması, kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde,  teknisyenlerin işlemini tamamlaması için bastığı tık sayısını %35 azaltarak, zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Projenin başlamasıyla birlikte teknisyen memnuniyet oranında 2 kat artış yaşandı. Bir işlemin sistem üzerinden kapanma oranlarında ise ciddi bir hız artışı yaşanırken, hata oranlarında da ortalama 4 kat azalma yaşandığı tespit edildi.  

Call center’ını 2014 yılında kendi bünyesine taşıyan Vestel, sahada 3000 civarında teknisyeniyle yılda ortalama 4.8 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım