HaberlerVektora SAP Başarı Hikayeleri Kitapçığında!
 
 
 
Haberler  
Vira Servis Saha Uygulaması Türkiye’nin En Büyük SAP S / 4 HANA Migration Projesini Conversion Metodolojisiyle Vestel Pazarlama’da Canlıya Aldık Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor Vektora, Kale Grubu şirketlerinde SAP ERP Projesine Başlıyor Vektora, Gelişimine Hızla Devam Ediyor Vektora, SAP FORUM İstanbul'da VEKTORA, SAP S/4HANA Çözümünü Enerji Sektöründe de Başarıyla Tamamladı, ENDA ENERJİ Artık SAP Kullanıyor Vektora AR-GE MERKEZİ Oldu ! Vektora’nın Kalitesi Belgelendi ! Azerbaycan’daki İlk S/4HANA Projesi Canlıya Geçti Kızılay Kurumsal Kaynak Planlaması Otomasyon Projesi Hayata Geçiyor Vektora, SAP Forum Ankara’daydı Vektora'dan Enerji Sektöründe SAP ERP Projesi Vektora’dan Azerbaycan’da Kapsamlı SAP Projesi VESTEL KAFE VESTO SAP Business One Projemiz Canlı Kullanımda! İK Çözümleri Konferansı Gerçekleşti Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu Yılın Veri Madenciliği Projesi Ödülü, Vestel'in! KORTEKS SAP BPC Projemiz Canlı Kullanımda Nesnelerin İnterneti (IOT) ve SAP Teknolojisi Buluşuyor
 
Vektora SAP Başarı Hikayeleri Kitapçığında!
08 Kasım 2014

Vektora, 2014 yılı Kasım ayında Çilek Mobilya Bütçe Planlama ve Konsolidasyon (BPC) projesi ve Silverline SAP Hazine ve Risk Yönetimi (TRM) projesi ile SAP Müşteri Başarı Hikayeleri Kitağçığında yer aldı.

SAP iş ortaklarının başarıyla tamamladığı projelerine, müşteri röportajları ile yer verilen SAP Müşteri Başarı Hikayeleri Kitapçığına Vektora iki başarılı proje ile birden girdi.

Silverline Finans Sisteminde Daha Hızlı ve Verimli Karalara Ulaştı

SAP TRM ürünü ile Para Piyasaları (Mevduatlar – Krediler) , Döviz İşlemleri, Menkul Kıymetler ve Nakit Yönetimi çözümlerinin hayata geçirildiği projeyi kitapçıkta Silverline İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Halit Özay Özcan anlattı.

Sayın Özcan projeye ihtiyaç duyma nedenlerini ve proje hedeflerini şöyle sıraladı; “Her sene büyüyen ve gelişen grubumuzun, değişkenlik gösteren ekonomik verilere karşı hızlı ve verimli bir şekilde tepki verebilmesi için yapılan tüm işlemlerin bir çatı altında toplanması için böyle bir projeye ihtiyaç duyulmuştur. Proje hedefimiz, tüm finansal süreçlerin sadece veri giriş olarak değil verinin işlenmesi, yorumlanması ve alınacak mali pozisyonlar için temel oluşturacak bir sistemin kurulmasıydı”.

Vektora’yı tercih etme nedenlerini Vektora’da yer alan danışmanların deneyimleri ve önceki projelerinin sonuçlarının çok olumlu olmasına bağlayan Sayın Özcan, proje sonuçları ve faydaları ile ilgili olarak şunları kaydetti; “Çok olumlu ve verimli bir proje oldu. Belirlenen plan çerçevesinde ilerlenerek herhangi bir gecikme yaşanmadan belirlenen hedefler doğrultusunda tamamlandı. Finans departmanımızın grubumuzun mali varlıkları üzerindeki yönetimini ve kontrolünü artırarak, daha verimli ve hızlı kararlar almasını sağlayacaktır”.

Proje başarı hikayesinin tamamı için; Silverline SAP TRM Projesi

Çilek Mobilya Entegre Bütçeleme Platformu ile Bilgi Birliğine Kavuştu

Belirli bir yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren ilk ve tek marka olan Çilek Mobilya'da 2014 yılı Mayıs ve Eylül ayları arasında başarıyla gerçekleştirilen SAP BPC projesi ile ilgili  proje başlangıç hedefleri, kullanılan çözümler ve proje sonuçları gibi projeye ait önemli bilgiler paylaşıldı.

Çilek Mobilya sözcüsü SAP BPC projesine duyulan ihtiyacın nedeni olarak; birbiri ile entegre olmamış sistemler üzerinde kişiye bağlı olarak yürütülen bütçe çalışmalarının zorluğunu gösterirken, proje hedeflerini şu şekilde sıraladı; BPC projesi öncesi canlıya geçirilen Veri Ambarı-İş zekası projesindeki raporlarla, BPC üzerinden sağlanacak bütçe çıktılarını entegre etmek, tüm bölümlerin kişiden bağımsız olarak bütçe çalışması içinde aktif rol oynamasını sağlamak, alternatif bütçeler oluşturarak geleceği planlarken daha doğru adımlar atılmasını sağlayacak karar mekanizmalarını hareket geçirmek.

Projenin Çilek Mobilya'ya sağladığı faydalar ise; 

BPC projesi sayesinde değişik sistemlerde yürütülen bütçe çalışmalarının fiili sistem SAP Kurumsal Kaynak Planlama ile tam uyum içinde daha doğru veriler ile çalışması, bütçe hazırlama sürecinin kısalması sonucu karar alma noktasında, yöneticilerin analize daha fazla vakit ayırabilmesi, çok fazla senaryo deneyimini sistemden yapabilir konuma gelmesi, İş Zekası rapor analizlerinde BPC den gelecek veriler sayesinde karar alıcıların daha hızlı ve doğru sonuca ulaşmalarının sağlanması, Çilek Mobilya içinde tek Bütçeleme platformu olacağı için bilgi birliği oluşması olarak belirtildi.

Çilek Mobilya sözcüsü Vektora'yı tercih etme nedenleri olarak Türkiye’de destek alınacak birçok SAP danışmanlık firmasının olmasına karşın BPC konusunda Vektora'nın gerçekleştirdiği başarılı projeleri ve bu konuda bünyesinde bulundurduğu uzman ekipleri gösterdi.

Proje başarı hikayesinin tamamı için; Çilek Mobilya SAP BPC Projesi

 

 

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım