HaberlerSAP, Perakende Sektöründeki Dijital Dönüşüme Işık Tuttu
 
 
 
SAP, Perakende Sektöründeki Dijital Dönüşüme Işık Tuttu
11 Mayıs 2016

Vektora'nın "Altın Sponsor" olarak yer aldığı SAP Perakende Zirvesi, 10 Mayıs 2016 Salı günü The Grand Tarabya Hotel İstanbul'da gerçekleşti. Zirve'de, dijital dönüşümün en çok etkileneceği sektörlerin başında gelen perakende sektörünün verimliliğini arttırmaya yönelik SAP çözümleri paylaşıldı.

Saat 09:30'da açılış oturumuyla başlayan Zirve'de, açılış konuşmasını SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Karal yaptı. Karal, perakende sektöründeki dijital dönüşümün gerekliliğinden ve getirilerinden bahsederken, 2015 yılında yaşanan tüm ekonomik ve siyasi olumsuzluklara rağmen, SAP Türkiye'nin perakende sektöründeki payının  % 18 arttığını belirtti. Açılış oturumunda, Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Penti Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ve Koçtaş Bilgi İşlem Direktörü Orkun Süer, Karal'ın konuk ettiği isimler oldu. Sami Kariyo, dünyanın yeniden bir yazılım içinde olduğunu bu yazılımın teknolojinin desteklediği dijital bir baştan yazılma olduğunun altını çizdi. Alp Önder Özpamukçu ve Orkun Süer'in de Koçtaş'ın dijitalleşme hikayesini paylaştığı oturum saat 11:00'da sona erdi.

SAP Dijital Perakendecilik Çözümleri , Müşteri Deneyimi Çözümleri, Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri Yönetimi, Perakende Sektöründe SAP Bulut Çözümleri, Moda Yönetimi ve Üretimi Çözümü, Yeni Nesil İK Yönetimi ve Talep Tahminleme ve Yenilemenin konu başlıkları arasında yer aldığı etkinlikte  bir de panel gerçekleşti. Perakendenin dijital gündeminin tartışıldığı Zirve paneli; "Perakende Sektörünün Liderleri"'nde, A101 Operasyon Komitesi Üyesi Orhan Dağlıoğlugil, Mavi Jeans Genel Müdürü ve Gratis Genel Müdürü Cüneyt Yavuz yer aldı. A101 Operasyon Komitesi Üyesi Orhan Dağlıoğlugil, gıda perakendeciliğinin hem dünyada hem Türkiye'de büyümesini sürdürdüğünü belirtti ve A101'de günde yaklaşık 2 milyon işlem SAP sisteminden geçtiğinin altını çizdi. Mavi Jeans Genel Müdürü Cüneyt Yavuz'da Mavi Jeans'e gelenlerin %65-70'inin web sitelerini ziyaret edenlerden oluştuğunu belirterek mağazacığılın dijital platformlardan da yönetilmesinin önemini vurguladı. Gratis Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, Z kuşağının teknolojiyle dünyaya gelen bir kuşak olduğunu belirtti ve sosyal medya kanallarıyla onlara daha rahat ulaşabildikerini, bu nedenle de bu platformların kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Kira Sözleşmeleri ve Alan Yönetiminde Tek Merkezden Yönetim

Vektora Sap Finansal Uygulamalar Takım Lideri Burak Başarslan, Zirve'de kapsamlı bir SAP Real Estate Management (SAP Gayrimenkul Yönetimi-SAP RE) sunumu yaptı.

Boyner Grup, Zorlu Center AVM ve Vestel Pazarlama gibi Türkiye'nin önde gelen markalarında Vektora'nın gerçekleştirdiği SAP RE projelerini yöneten Başarslan, mağazacılıkta satışın dışında yönetilmesi gereken süreçlerden en önemlilerinden birinin kira ve alan yönetimi olduğunu ve SAP RE çözümünün bu süreçlerin yönetimi için en ideal çözüm olduğunu belirtti. Sunum kapsamında SAP RE çözümü mimarisi, teknik detayları ve SAP RE içinde bulunan raporlama ve analiz çözümü olan SAP RE Kokpit demosu yer aldı.

Günboyu sunumlarla devam eden  ve perakende sektöründe SAP çözümleriyle yaratılan değerlerin katılımcılarla paylaşıldığı etkinlik, saat 17:00'da sona erdi.

 

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım