HaberlerORS "SAP Suite On HANA Projesi" Başlıyor
 
 
 
Haberler  
Vira Servis Saha Uygulaması Türkiye’nin En Büyük SAP S / 4 HANA Migration Projesini Conversion Metodolojisiyle Vestel Pazarlama’da Canlıya Aldık Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor Vektora, Kale Grubu şirketlerinde SAP ERP Projesine Başlıyor Vektora, Gelişimine Hızla Devam Ediyor Vektora, SAP FORUM İstanbul'da VEKTORA, SAP S/4HANA Çözümünü Enerji Sektöründe de Başarıyla Tamamladı, ENDA ENERJİ Artık SAP Kullanıyor Vektora AR-GE MERKEZİ Oldu ! Vektora’nın Kalitesi Belgelendi ! Azerbaycan’daki İlk S/4HANA Projesi Canlıya Geçti Kızılay Kurumsal Kaynak Planlaması Otomasyon Projesi Hayata Geçiyor Vektora, SAP Forum Ankara’daydı Vektora'dan Enerji Sektöründe SAP ERP Projesi Vektora’dan Azerbaycan’da Kapsamlı SAP Projesi VESTEL KAFE VESTO SAP Business One Projemiz Canlı Kullanımda! İK Çözümleri Konferansı Gerçekleşti Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu Yılın Veri Madenciliği Projesi Ödülü, Vestel'in! KORTEKS SAP BPC Projemiz Canlı Kullanımda Nesnelerin İnterneti (IOT) ve SAP Teknolojisi Buluşuyor
 
ORS "SAP Suite On HANA Projesi" Başlıyor
27 Ocak 2015

Vektora,1982 yılından bu yana bilyalı rulman, konik rulman, silindirik rulman, makara, bilezik ve burç üretimi yapan ve Ortadoğu’nun ilk, Türkiye’nin tek entegre rulman üretim firması olan Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) ile 2015 yılının en önemli SAP projelerinden biri olan SAP SUİTE on HANA projesine başladı.  26 Ocak 2015’te başlayan proje kapsamında SAP ERP ve İş Analitikleri eş zamanlı olarak uygulamaya konulacak. Türkiye’de üretim sektöründeki ilk “Suite on HANA” projelerinden biri olması, bu projenin önemini daha da artırıyor.

Sprint adı verilen proje kapsamında, ORS’de planlamadan üretime, satın almadan satışa, bakım onarımdan kalite yönetimine, maliyet muhasebesinden insan kaynakları yönetimine, veri ambarı ve yönetim raporlamaları ile beraber tüm temel süreçlerin SAP platformuna taşınması ve bu sistemin tamamen SAP HANA veritabanı üzerinde çalışması bulunuyor. 2015 yılı Ocak ayında başlayan projenin  2015 yılı Ekim ayında canlı kullanıma geçmesi planlanlanıyor.

Proje hakkında bir açıklama yapan Vektora Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş, Vektora’nın ileriye dönük hedefleri açısından bu projenin çok önemli ve stratejik olduğunu, tüm SAP ekosistemi için örnek bir proje olacağına inandıklarını, tüm ekipleriyle başarıya kenetlendiklerini belirtti.

ORS Üretim Planlama Müdürü ve SPRINT Projesi Program Yöneticisi Dr. Alptekin Demiray, amaçlarının çalışan bir ERP sistemi kurmanın çok ötesinde olduğunu, Türkiye’nin en başarılı ERP uygulamasına ve küresel rakiplerinden daha etkin bir sisteme imza atmak istediklerini, bunu sağlamak için gereken bilgi, tecrübe ve motivasyona sahip olduklarını belirtti.

Dr. Demiray, Vektora ile yakalanan sinerjinin partner seçimlerinde etkili olduğunu, Vektora’nın danışmanlık kalitesinin, proje yaklaşımının ve müşteri memnuniyetinin kararlarını perçinlediğini dile getirdi. SAP sisteminin ORS bünyesinde gerçekleştirilecek diğer bilgi sistemleri projeleri için temel oluşturacağını, Portal Projesi,  Müşteri ve Satıcı İlişkileri Yönetimi gibi daha birçok yenilikçi projeyi bu temel üzerine inşa ederek SAP kullanımını daha da üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

ORS Hakkında

Ortadoğu Rulman Sanayi ve Tic. A.Ş. (ORS) bilyalı rulman, konik rulman, silindirik rulman, makara, bilezik ve burç üretimi yapan Ortadoğu’nun ilk, Türkiye’nin tek entegre rulman üretim firmasıdır. Şirketin misyonu; üstün kaliteli rulman üretmek, istihdam yaratmak ve ulusal refah seviyesine katkıda bulunmaktır. Dünya çapında binlerce müşterisi olan şirketin ana müşteri grubunu otomotiv, beyaz eşya ve elektrik motoru üreticileri oluşturmaktadır.

ORS; 1982 yılında kurulmuş, seri üretime 1986 yılında 26.000 m2 kapalı alanda, 4 milyon adet/yıl rulman üretim kapasitesi ile başlamıştır. Şirket 1988 yılında ilk ihracatını gerçekleştirmiş, 1993 yılında ISO9000 sertifikası almıştır. Yönetim sistemleri yolculuğu 2000 yılında alınan QS9000, 2003 yılında alınan ISO/TS16949, 2004 yılında alınan ISO14000 ve OHSAS18001, 2013 yılında alınan ISO27001 sertifikaları ile devam etmiştir. 2005 yılında 50 milyon adet/yıl üretim kapasitesine ulaşmıştır. 2008 yılında kurduğu AR-GE Merkezi ile tüm ürün ve süreç geliştirme faaliyetlerini bir çatı altında toplamıştır. 2015 yılı itibariyle ORS; 85 milyon adet/yıl üretim kapasitesine sahip, 1500’ün üzerinde çalışanı olan, 100.000 m2 kapalı alanda üretim yapan, toplam satışının %70’lik kısmını başta Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri olmak üzere sanayi ve teknolojisi en üst seviyedeki ülkelere ihraç eden, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan önemli bir üretim firmasıdır. Detaylı bilgi: http://www.ors.com.tr/

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım