HaberlerKamu Sektörü Liderleri Buluştu
 
 
 
Haberler  
Vira Servis Saha Uygulaması Türkiye’nin En Büyük SAP S / 4 HANA Migration Projesini Conversion Metodolojisiyle Vestel Pazarlama’da Canlıya Aldık Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor Vektora, Kale Grubu şirketlerinde SAP ERP Projesine Başlıyor Vektora, Gelişimine Hızla Devam Ediyor Vektora, SAP FORUM İstanbul'da VEKTORA, SAP S/4HANA Çözümünü Enerji Sektöründe de Başarıyla Tamamladı, ENDA ENERJİ Artık SAP Kullanıyor Vektora AR-GE MERKEZİ Oldu ! Vektora’nın Kalitesi Belgelendi ! Azerbaycan’daki İlk S/4HANA Projesi Canlıya Geçti Kızılay Kurumsal Kaynak Planlaması Otomasyon Projesi Hayata Geçiyor Vektora, SAP Forum Ankara’daydı Vektora'dan Enerji Sektöründe SAP ERP Projesi Vektora’dan Azerbaycan’da Kapsamlı SAP Projesi VESTEL KAFE VESTO SAP Business One Projemiz Canlı Kullanımda! İK Çözümleri Konferansı Gerçekleşti Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu Yılın Veri Madenciliği Projesi Ödülü, Vestel'in! KORTEKS SAP BPC Projemiz Canlı Kullanımda Nesnelerin İnterneti (IOT) ve SAP Teknolojisi Buluşuyor
 
Kamu Sektörü Liderleri Buluştu
12 Aralık 2014

Vektora, ana sponsor olarak 9 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen ve 200’den fazla bilişim yöneticisinin buluştuğu SAP Kamu Karar Destek Sistemleri  Zirvesi‘ndeydi.

Etkinliğin amacı SAP’nin kamuda iş süreçlerini sadeleştirerek verimliliği artıran SAP karar destek sistemleri ve iş zekası çözümlerinin kamu sektörü için öneminin vurgulanmasıydı. Beklenenin üzerinde bir katılımın olduğu etkinlikte Crystal Reports ve SAP BusinessObjects ürün ailesi ve SAP BusinessObjects İş Zekası çözümlerini bilişim yöneticileri ve kıdemli SAP danışmanları anlattı.

 Vektora'nın ‘Kurumsal İş Zekası’ ve ‘Kamuda İş Analitiği’ Çözümlerine Büyük İlgi 

Vektora adına BI takım lideri Ahmet Emre Naza iki farklı sunum yaptı. "Kurumsal İş Zekası" ve "Kamuda İş Analitikleri" konularındaki sunumlara ve SAP Business Objects İş Zekası demolarına katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

SAP Lumira, SAP Design Studio, SAP BusinessObjects Dashboard ve Explorer gibi bir çok iş zekası çözümü canlı demolar ile kamu sekörü liderleri ile paylaşıldı. İlgi ile izlenen demolar sonrası Vektora, standında katılımcıların sorularını yanıtladı.

SAP, Kamu Başarı Hikayelerini Anlattı

SAP, Zirve'de TCDD ve TAİ ile hayata geçirdiği başarılı iş birlikleri ve gerçekleştirdiği projeler sonucunda bu kamu kurumlarındaki teknolojik dönüşümün sağladığı faydaları başarı hikayeleri olarak anlattı.

Yük taşımacılığında uygun tarifelerin hesaplanması amacıyla başlatılan TCDD’nin Matris projesi'nde kullanılan SAP çözümleri anlatıldı. Proje sonucunda TCDD'nin, SAP İş Zekası çözümleri ile farklı hatların, seferlerin ve parkurların maliyetlerini daha hızlı ve interaktif bir şekilde raporladığı vurgulandı. Projenin diğer faydaları ; iş zekası çözümleri ile projenin çıktıları ve son kullanıcı ve yönetim kademesindeki kullanıcılara etkileşimli ve etkin bir şekilde sunulması, sistemdeki veriye ulaşım süresini kısaltıp veriyi kurumsal bilgiye çevirerek karar alma süreçlerinin hızlandırılması, gerekli insan gücünün minimize edilmesiyle kurumsal kârlılık ve verimliliğin artırılması, hatalar azalırken, süreçler arası izlenebilirliğin artırılması, departmanlar arası etkileşimin güçlenmesiyle kurumsal bütünlük ve sinerji elde edilmesi olarak sıralandı.

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım