HaberlerKamu Kurumlarında Daha Verimli Hizmetin Yolu: Bulut Bilişim
 
 
 
Kamu Kurumlarında Daha Verimli Hizmetin Yolu: Bulut Bilişim
11 Şubat 2016

Vektora İş Geliştirme ve Proje Yönetim Ofisinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş, Telekom Dünyası dergisi son sayısında bulut bilişimin gelişimi ve kamuda gerekliliği ile ilgili görüşleriyle yer aldı.

Demirbaş: “Firmalar veri merkezlerini kapatıp  veri merkezi hizmeti veren sağlayıcılarla çalışıyor, yerinde kurulan yazılımlardan ziyade bulut tabanlı uygulamaları tercih ediyor, verilerini bulut sistemlerde tutuyor.” diyerek bulut sistemlerin önemini vurguladı ve  “Nesnelerin İnterneti” ile gelişmiş dünyada bulut bilişimin daha da güçleneceğini dile getirdi.

Türkiye’nin de dijital dönüşümü yakından takip ettiğine değinen Demirbaş, yerli yazılım geliştiricilerin bulut tabanlı mimaride çalışan yazılımlar ürettiklerini dile getirdi.

Demirbaş, bulut teknolojisinin hem esneklik hem yüksek performans hem de düşük maliyet avantajı sağladığını belirterek bu avantajlara sahip yüksek teknolojinin kamu kuruluşlarında kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Kamu kuruluşlarının  daha hızlı ve verimli hizmet gerçekleştirebilmelerinin yolunun yüksek teknolojiden geçtiğini belirten Demirbaş, kamu kurumlarının harcamalarında özellikle fiyat-performans açısından verimli çözümlere yönelmesi gerektiğini belirtti.

Yazının tamamına ve derginin son sayısına buradan ulaşabilrisiniz.

 

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım